Olivia Rodrigo. Hvězda popu pro třetí desetiletí 21. století

Jsou hudební hvězdy, které přes noc vystřelí do výšin popularity jeden song. Ráno pak vyhoří a jako meteorit spadnou na zem, zhasnou a jsou zapomenuty. Olivia Rodrigo zažila přesně takovýto start. Jen konec je jiný. Stále stoupá a nezdá se, že by měla snad byť jen na chvíli klesnout.

Životopis Olivie Rodrigo? Z dětské herečky hvězdou pop music

Olivia Rodrigo, americká zpěvačka, textařka a herečka filipínsko-německého původu se narodila 20. února roku 2003 v Temecule ve slunné Kalifornii v USA. A jak je to v jejím případě s národnostmi rodičů? Irské a německé předky má její matka. Otec pochází z filipínské rodiny, která už před desetiletími přišla do Států. Konkrétně řečeno, do USA imigroval jako teenager její pradědeček.

Herectví a zpěvu se Olivia Rodrigo věnuje odmalička. Před kamerou stála poprvé v reklamě reklamě Old Navy, V roce 2015 paj debutovala na stříbrném plátně hlavní rolí ve snímku An American Girl: Grace Stirs Up Success. První velkou vlnu popularity pak zažila o rok později, když byla obsazena do jedné z hlavních rolí seriálu Bizaardvark na kanále Disney+. Jako herečka se nejvíce proslavila rolí Niny Salazar-Roberts v seriálu High School Musical: The Musical: The Series.

Nahrává u stejné společnosti jako legenda jménem Nirvana

Se slavným seriálem je de facto spojen i začátek hudební kariéry Olivie Rodrigo. Napsala pro něj píseň All I Want, která se stala okamžitě hitem internetu. Obrovskou popularitu jí přinesl debutový singl Drivers License, který se stal celosvětovým hitem a vyšplhal se prakticky přes noc na první místa hitparád v mnoha zemích.

V roce 2020 naděje světové pop music podepsala nahrávací smlouvu se společností Geffen Records, hned další rok vydala své debutové album nazvané Sour. Jak si povede dál? U Geffen mají na talenty čich, svoje alba u nich nahrávala například Nirvana – její legendární deska jménem Nevermind spatřila světlo světa právě tady.

Nechme se překvapit, jestli Olivia Rodrigo dosáhne minimálně stejné popularity jako Kurt Cobain a jeho rocková parta.