Conan Gray, hudební ikona generace Z

Než se proslavil vlastní tvorbou, byl známý jako autor coververzí popových pecek posledních let. Když pak vydal svoje debutové album, zařadil se ihned mezi nejopěvovanější debutanty vůbec – po bok například Billie Eilish. Za svůj pěvecký vzor považuje zpěvačku Taylor Swift. To vše je Conan Gray, americký zpěvák a jedna z největších hudebních ikon generace Z.

Životopis Conana Graye? Syn Ira a Filipínky ohromil hudební svět jako už dlouho nikdo před ním

Narodil se 5. prosince 1998 v městě Lemon Grove v Kalifornii ve Spojených státech. Otec byl irského původu, matka původu filipínského – a možná právě spojení amerického, evropského a asijského naturelu stojí za talentem, kterého má Conan Gray na rozdávání. Po rozvodu rodičů (v jeho tří letech) žil pouze s matkou. Do rodiny patřila ještě starší sestra Alyssa.

Conan Gray vyrůstal v Georgetownu v Texasu. Na školní léta nevzpomíná rád, pro svůj asijský původ zažil hodně šikany ze strany spolužáků. a od dětství projevoval zájem o hudbu. Začátek kariéry? Už ve 12 letech začal psát vlastní písně, vytvářel vlogy, nahrával coververze. Brzy se stal hvězdou internetu, už jeho první skladba Idle Town se stala hitem Spotify a Youtube.

V roce 2018 podepsal smlouvu s nahrávací společností Republic Records (podobně jako třeba Post Malone) a v témže roce vydal svůj debutový singl „Idle Town“. Jeho první EP s názvem Sunset Season vyšlo v listopadu 2018 u nahrávací společnosti Republic Records, o dva roky později pak vydal debutové album Kid Krow, o jehož úspěchu bylo něco málo napsáno už výš. Album se umístilo se na 5. místě v americkém žebříčku Billboard 200. Svojí tvorbou Conan Gray oslovil zpěvačku Taylor Swift, jeho písničky osobně pochválil i legendární anglický hudebník Elton John.

Conan Gray je známý pro své osobní a upřímné texty, ve své hudbě kombinuje prvky indie popu, alternativního rocku a elektronické hudby. Mimo hudbu se Conan Gray zajímá také o módu a design a často spolupracuje s módními značkami jako například Louis Vuitton a Uniqlo.

V roce 2022 Conan Gray v rámci světového turné vystoupil také v Praze.