Ondřej Havel. Mladý starosta Jirka Hložánek z Ulice

Je hodně herců v nekonečném seriálu televize Nova, jenž je na obrazovce každý všední podvečer už od roku 2005, kteří v něm doslova vyrostli z dětských šatů a dospěli. Jedním z nich je i herec Ondřej Havel.

Ten do Ulice naskočil jako student prvního ročníku gymnázia jako syn tehdejšího starosty Antonína Hložánka a byl několik let takříkajíc za grázlíka. Dnes je starosta z něj – sympatický, empatický a také zamilovaný do Martiny Dubovské (Natálie Holíková), dcery majitelky místního penzionu. Jaký je Ondřej Havel ve svém vlastním životě a kde jinde jej na obrazovce můžeme potkat?

Životopis Ondřeje Havla? Točí Ulici, brzy ráno vstává do Snídaně s Novou

Narodil se 27. září 1994 v Praze, kde také už od svých pěti let sbíral zkušenosti v pěvecko-dramatickém souboru Vltavín. Později, ve věku deseti let, se stal členem Dětské opery Praha. Díky pěvecké a herecké průpravě začal brzy vystupovat v muzikálu (například Les Miserable, v němž ztvárnil roli Gavroche) a na divadle, a to včetně divadla Národního.

Divadlo a televize, to je jen malá část „uměleckého portfolia“ Ondřeje Havla – je známý také jako moderátor a zpěvák. Jeho moderátorské schopnosti se projevily v letech 2013–2018, kdy moderoval pořad Planeta YÓ. V letech 2014–2019 působil jako moderátor na Fajn Rádiu a v letech 2020–2021 moderoval Snídani šampionů na Hitrádiu. Od září 2021 spolu s Johanem Mádrem moderoval Snídani s Novou.

Velkou zkušeností byla pro Ondřeje soutěž Pevnost Boyard, které se účastnil v roce 2016. Předpoklady měl – dlouho hrál závodně fotbal, je i výborným tenistou.

Ondřej Havel a film? Hlavní a velké role se mu zatím vyhýbají, i tak jsme jej mohli vidět například ve snímcích Lidice nebo Vendeta, častěji se objevuje v pohádkách. Mnohem výraznější prostor mu dává televize, výraznou roli starosty Jiřího Hložánka má v už zmíněném seriálu Ulice. Ondřej Havel má za sebou taktéž účinkování ve studentských filmech a v hudebních videoklipech, žádaný je i v dabingu.

Osobní život? Ondřej Havel se o prázdninách roku 2023 oženil se svojí dlouholetou přítelkyní Bárou Dvorskou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *