Natálie Holíková. Martina Dubovská z Ulice

Leden je měsícem, kdy se v nekonečném seriálu televize Nova Ulice začínají objevovat nové tváře, které více či méně zasáhnou do životů oblíbených (i neoblíbených) hrdinů. V lednu 2023 se jednou z těchto nových tváří stala herečka hradeckého Klicperova divadla Natálie Holíková.

V Ulici ztvárňuje Martinu Dubovskou, dceru majitelky hospody v ulici a partnerku Lumíra Nykla (Václav Svoboda). Jak se bude její postava vyvíjet? V poslední sezóně (2023-2024) zažívá vztahové peripetie se svým přítelem Jiřím Hložánkem (Ondřej Havel), synem Tondy Hložánka a starostou městské čtvrti, ve které je i Ulice.

Životopis Natálie Holíkové? Rodačka z Ostravy zakotvila v Hradci Králové

Narodila se 28. března roku 1991 v Ostravě, tady také získala první herecké vzdělání – v roce 2012 absolvovala na Janáčkově konzervatoři, obor hudebně-dramatický. Závěrečné zkoušky přitom zvládla i z loutkoherectví.

Už během studia se Natálie Holíková začala objevovat na prknech, která znamenají svět. Například ostravští milovníci divadla ji mohli potkat v inscenacích Heda Gablerová, Její pastorkyňa nebo Čarodějnice v Národním divadle moravskoslezském. Zroveň také hostovala v Komorní scéně Aréna.

V televizi dostala Natálie Holíková první příležitost v roce 2011, když si zahrála roli Ivety v seriálu 4teens, objevovala se také v dětském vysílání TV Noe. Menší role dostala také v seriálech V.I.P vraždy nebo Duch. Teprve Ulice, do které Natálie Holíková naskočila v roce 2023, ji dává větší příležitost.

Uměleckým domovem Natálie Holíkové je i po nástupu do Ulice divadlo. Konkrétně Klicperovou divadlo v Hradci Králové. Na jeho scéně působí od roku 2012.