Ozzy Osbourne? Drsný rocker z Black Sabbath se dožívá 65 let

[adsenseyu1]

Ozzy Osbourne. Má vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, v roce 2006 byl společně s kolegy z legendární kapely Black Sabbath uveden do rock and rollové síně slávy, časopis Classic Rock jej vyhlásil žijící legendou rocku. Dnes, 3. prosince 2013 se dožívá 65 let. Na konci sedmdesátých let pro jeho fanoušky něco nepředstavitelného.

Právě v té době se zpěvák, proslulý ukusováním hlav netopýrů přímo na pódiu, ocitl na úplném dně – z kapely byl vyhozen kvůli stavu naprosté závislosti na alkoholu a drogách, nikdo nevěřil, že se dožije roku 1980. Dožil se a přežil, aby se nakonec vrátil v plné síle zpět na koncertní pódia.

První sólové album vydal muž, který se narodil 3. prosince roku 1948 v anglickém Birminghamu jako John Michael Osbourne a ve škole se cítil spíš za trest a jako těžký dyslektik procházel do vyšších tříd jen velmi obtížně, v roce 1981.

Když pak v roce 1991 vydal sólové album No More Tears s tesklivou baladou Mama, I’m Coming Home, stala ze z rockového rebela rocková legenda. A je jí dodnes. Od roku 1996 pořádá festival Ozzfest, který hledá a představuje nové rockové talenty, společně s rodinou si zahrál v „reality show“ The Osbournes“, kterou vysílala stanice MTV.

Ozzy Osbourne je podruhé ženatý, s manželkou Sharon má pět dětí – Jessicu (1972), Louise (1975), Aimee (1983), Kelly (1984) a Jacka (1985).

3. prosince se rocková legenda Ozzy Osbourne dožívá 65 let.

[adsenseyu2]