Martin Pohl: Řezník, který zahýbal anketou Český slavík

Martin Pohl, řečený Řezník. Média se předhánějí v analýzách, v čem je jeho tvorba nebezpečná a v čem naopak ne, z ankety Český slavík 2013 byl vyloučen.

Zpěvák Matěj Rupert pak na protest vrátil slavíka, kterého podle pořadatelů vlastně vůbec nezískal, Tomáš Klus, loňský vítěz a letos stříbrný za Karlem Gottem, se preventivně odhlásil z dalších ročníků.

Kdo je Martin Pohl? Raper, přezdívaný Řezník, se narodil 1. října roku 1986 v Rumburku. Známý je jako režisér, scénárista, autor počítačových her, proslulý je také coby autor velmi svérázných kreslených vtipů, které pravidelně zveřejňuje na facebookovém profilu Martyho frky. Jeho kreslený humor byl vydán i knižně (jako Martyho frky) v roce 2012.

Veřejnost zná vystudovaného inženýra ekonomie patrně ponejvíce z bulváru, který obšírně referoval o několika soudních kauzách, jejichž byl přímým účastníkem. V roce 2011 byl postaven s dalšími rapery Hrobkou a Pitvou za skladbu Konečné řešení, soudce nakonec dospěl k názoru, že nedošlo k trestnému činu a přirovnal skladbu k tvorbě České sody Petra Čtvrtníčka.

V roce 2012 byl Martin „Marty“ Pohl obviněn z prodeje triček s podobiznou norského teroristy Anderse Breivika.

V listopadu 2013 se Martin Pohl „proslavil“ prozatím nejvíce, když jej porota vyloučila z ankety Český slavík, přestože vyhrál hlasování v kategorii Hvězda Internetu.