Petr Nedvěd. Dovede nejzkušenější reprezentant české hokejisty do finále?

[adsenseyu1]

Petr Nedvěd. Český hokejový reprezentant, který ani v jednačtyřiceti letech neztratil hlad po vítězství. Dovede nejstarší český hráč hokejového mistrovství světa tým vedený Aloisem Hadamczikem do finále? Napodobí Milana Michálka, který vyřadil Švédy parádním gólem ve čtvrtfinále? V cestě stojí Slovensko a další Čech – Vladimír Vůjtek, trenér slovenského týmu.

Petr Nedvěd je pozoruhodnou osobností. Československo opustil v lednu roku 1989, kdy jako sedmnáctiletý emigroval do Kanady, nevrátil se z mládežnického hokejového turnaje. Od sezóny 1989/1990 do roku 2007 hrál Petr Nedvěd postupně za několik týmů kanadsko-americké hokejové NHL, za Vancouver Canucks, St. Louis Blues, New York Rangers, naposledy pak za Edmonton Oilers.

Reprezentační kariéra Petra Nedvěda? V roce 1994 reprezentoval Petr Nedvěd poprvé. Nikoli Česko, ale kolébku hokeje – na zimních olympijských hrách v Lillehammeru hrál za tým Kanady. Český reprezentační dres Nedvěd oblékl v roce 1996, když reprezentoval Česko na Světovém poháru, který organizovala NHL. V soutěžích, pořádaných mezinárodní hokejovou federací IIHF, mohl Petr Nedvěd nastoupit až v roce 2011. Regule hokejové federace jsou neúprosné.

Petr Nedvěd ale i v jednačtyřiceti letech dokazuje, jak neuvěřitelně platným hráčem dokáže být. V české hokejové extralize, kde nastupuje za tým HC Bílí Tygři Liberec, získal v letošní sezóně (2012) prestižní ocenění Hokejista sezóny a ocenění pro Nejproduktivnějšího hráče Tipsport extraligy.

Petr Nedvěd už medaili z velkého turnaje má. Z olympijských her 2004. Získal stříbro. V dresu Kanady.

Dnes večer bude mít Petr Nedvěd možnost dosáhnout největšího úspěchu za českou hokejovou reprezentaci. Stačí jediné. Porazit Slovensko a postoupit do finále hokejového mistrovství světa.

Jen na okraj. Chuť vítězství z mezinárodního reprezentačního turnaje Petr Nedvěd rozhodně zná. V dresu Kanady získal na zimních olympijských hrách v Lillehammeru 1994 stříbrnou medaili.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *