MS v hokeji? Milan Michálek zařídil semifinále!

[adsenseyu1]

Dvacet osm vteřin do konce třetí třetiny. Čeští hokejisté hrají ve čtvrtfinále hokejového mistrovství světa se Švédskem nerozhodně 3:3, když se z na první pohled beznadějné situace v rohu kluziště stává rozhodující chvíle utkání – jihočeský rodák Milan Michálek obehraje dva švédské obránce, najíždí ke švédské brance a střelou pod břevno  posílá český hokejový tým do semifinále mistrovství světa! V něm se čeští hokejisté utkají s týmem Slovenska.

Milan Michálek, český hokejový útočník a bratr hokejisty Zbyňka Michálka, se narodil 7. prosince roku 1984 v Jindřichově Hradci, v Jindřichově Hradci Michálek také s hokejem začínal. V české hokejové extralize Milan Michálek poprvé nastoupil v roce 2000, když jako šestnáctiletý oblékl dres HC České Budějovice.

V roce 2003 Milana Michálka draftoval tým NHL San Jose Sharks, v sezóně 2003/2004 ale Milan v kádru Žraloků odehrál pouhá dvě utkání, zbytek sezóny strávil na farmě, hrál za mužstvo Cleveland Barons.

Od sezóny 2009/2010 hraje Milan Michálek kanadskoamerickou NHL za tým Ottawa Senators, v jejichž dresu hraje pravidelně a patří k pilířům týmu.

V reprezentaci si zahrál Milan Michálek poprvé za juniorskou osmnáctku na mistrovství světa, a to v letech 2001 a 2002, v roce 2003 si zahrál na mistrovství světa juniorů. Za českou reprezentaci hrál Milan Michálek na mistrovství světa v letech 2003, 2009 a 2011, kdy získal s týmem bronzovou medaili, v roce 2010 byl členem české hokejové reprezentace na zimních olympijských hrách.

Na mistrovství světa v ledním hokeji ve Švédsku a Finsku 2012 je Milan Michálek jednou z opor týmu Aloise Hadamczika, dokázal to i svým fantastickým gólem, kterým v posledních vteřinách zápasu pokořil Švédy. Věřme, že se mu podobný husarský kousek povede i v semifinále se Slovenskem a český tým postoupí do finále!

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *