Přemek Forejt. Originál z kuchařské show MasterChef Česko

Sám o sobě tvrdí, že nemá rád mantinely – a celá jeho profesní kariéra je toho důkazem. V Olomouci vybudoval jednu z nejosobitějších restaurací v Česku, lidem mimo region ho poprvé představila kuchařská show MasterChef Česko. V ní je společně s Janem Punčochářem a Radkem Kašpárkem porotcem, hodnotících kulinářské pokusy amatérských kuchařů.

Životopis Přemka Forejta? V dětství vážně uvažoval o herecké kariéře

Přemek Forejt (v rodném listě má křestní jméno Přemysl) se narodil 16. dubna roku 1987 v Brně – z porotců posledních řad MasterChefa je tedy nejmladší. V dětství Přemek Forejt uvažoval o studiu konzervatoře, bohužel nepříliš dobré studijní výsledky na základní škole rozhodly o tom, že nešel ani k přijímacím zkouškám.

Místo herectví nakonec se Přemek Forejt nakonec vyučil kuchařem. Podle vlastních slov si obor vybral jako východisko z nouze, vaření mu dlouho nic neříkalo. Po učilišti Přemek Forejt nastoupil na své první kuchařské místo – do brněnské restaurace U Kastelána.

Odtud pak zamířil do Londýna, kde od roku 2009 vařil tři roky v michelinské restauraci L´Autre Pied pod Marcusem Eavasem.

Po návratu nastoupil do kuchyně v brněnském sushi podniku Koishi, od roku 2015 je šéfkuchařem v olomoucké restauraci Entrée, kde dostal možnost uplatnit vlastní gastronomický koncept.

Právě tady se z něj stal Přemek Forejt jakého známe z pořadu MasterChef Česko. Otevřený, přímý, originální. V roce 2017 díky své práci získává druhé místo v anketě Zlatý kuchař.

Osobní život? S partnerkou, kterou je herečka Eva Burešová, čekají svého prvního potomka, z předchozího vztahu má dceru Stellu.