Jakub Štáfek. Matěj Jordán z Ulice a Lavi z Vyšehradu

Vystudovaným hercem není, ale proslavil se na plátnech kin i v televizi. Píše scénáře, režíruje, hraje i na prknech, která znamenají svět – třeba v Divadle na Fidlovačce. To všechno je Jakub Štáfek, Matěj Jordán z nekonečného seriálu Ulice a fotbalista Julius „Lavi“ Lavický z filmů Vyšehrad: Seryjál a Vyšehrad: Film. Na jednoho třicátníka je toho docela dost, co říkáte? A to není ještě zdaleka vše.

Životopis Jakuba Štáfka? Herectví nestudoval, přesto se v něm prosadil

Jakub Štáfek se narodil 22. května 1990 v Praze, patří tedy ke generaci, která se narodila už po Sametové revoluci. K hereckému řemeslu si přičichl už jako malý v amatérském divadle Radar. Herecké vzdělání nicméně nemá, navštěvoval soukromou střední odbornou školu umění a managementu v Praze. Tady odmaturoval v roce 2008.

V roce 2005 se pak stal jednou z teenagerských hvězd seriálu TV Nova Ulice. Zahrál si Matěje Jordána, jeho sestrou (a dvojčetem) v rodině Jordánových Terezou byla Patricie Pagáčová (tehdy šestnáctiletá). Rodiče si zahráli Petr Vacek a Tereza Brodská. V Ulici prožil Jakub Štáfek léta dospívání, roli Matěje Jordána opustil až v roce 2019.

Další filmové a seriálové role Jakuba Štáfka? Výrazně se zapsal jako kapitán Panenka v detektivním seriálu Specialisté. Zahrál si ve filmech Probudím se včera, Padesátka nebo Bajkeři. Největší úspěch ale dosud zaznamenal s projektem Vyšehrad. Ten začal původně jako seriál, na něj navázaly dva filmy – Vyšehrad: Seryjál a Vyšehrad: Film.

Jakub Štáfek je také úspěšným boxerem a MMA zápasníkem

Jeho první zápas v ringu se uskutečnil v roce 2018 v pražské Lucerně. Jeho soupeřem byl osmnáctiletý Štěpán Vrba, Jakub Štáfek vyhrál na body. Štáfkova kariéra v MMA? Jeho prvním soupeřem měl být slovenský bijec Gábor Boráros, zápas se ale nakonec neuskutečnil.

Premiérový zápas si Jakub Štáfek nakonec odbyl v rámci galavečeru Oktagon 15 – v rámci Projektu X byl jeho soupeřem Peter Benko. Na K.O. zvítězil po 69 vteřinách Štáfek.

Jakub Štáfek je ženatý, s manželkou Dominikou mají dceru Olivii. Ta se narodila v roce 2021.