Radek Kašpárek. Porotce MasterChef Česko

Je šéfkuchařem a od roku 2014 spolumajitelem restaurace Field, která opakovaně získala michelinskou hvězdu. Vařil v hotelu Savoy či v restauraci Coda hotelu Aria. Pro kulinářskou školu Ola Kala vedl oblíbené kurzy vaření Steak, Česká kuchyně a nový kurz Francouzské kuchyně. Radek Kašpárek a vaření je zkrátka a dobře jedno a totéž.

Jako odborník na slovo vzatý se proto stal jedním ze tří porotců posledních ročníků kulinářské soutěže MasterChef Česko – společně s Janem Punčochářem a Přemkem Forejtem hodnotí pokrmy amatérských kuchařů a kuchařek od roku 2019.

Na televizní obrazovce se ale Radek Kašpárek objevil už mnohem dříve. Co bude dnes k večeři? Kašpárku, vař! Názvy dvou kulinářských pořadů, ve kterých vařil pro televizní diváky, vysílala mezi roky 2010 – 2015 TV Barrandov možná znáte i vy. Dodnes mnohé díly televize Jaromíra Soukupa reprízuje. A dlužno dodat, že s velkým diváckým ohlasem.

Životopis Radka Kašpárka? K vaření ho to táhlo od dětství

Radek Kašpárek se narodil 6. srpna roku 1981 v Ostravě. K vaření měl blízko už od dětství – jeho dědeček byl oblíbený řezník. On sám se ale po základní škole rozhodoval mezi kuchařem a automechanikem – geny nakonec zvítězily a Radek Kašpárek zamířil do rondonu a ke sporáku.

Po vyučení si Radek Kašpárek dodělal ještě maturitu na Střední škole společného stravování. V roce 2001 pak odešel do Prahy. Tady nastoupil do pětihvězdičkového hotelu – a začala další etapa jeho vzdělávání. Ta etapa, která jej dosud dovedla ke spoluvlastnictví prestižní restaurace Field a do poroty pořadu MasterChef.

Osobní život Radka Kašpárka? 13. března 2020 se podruhé oženil, v květnu 2021 se manželům narodil syn Sebastian. Z prvního manželství se zubařkou Ditou má dvě dcery.