Princ William slaví třicetiny a může volně nakládat s dědictvím

[adsenseyu1]

Princ William, celým jménem Jeho královská výsost princ William Arthur Philip Louis, vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu, baron z Carrickfergusu, rytíř Podvazkového řádu, magistr umění, slaví dnes třicetiny. Slavný syn ještě slavnější matky, princezny Diany, může od dnešního dne zároveň disponovat se svým dědictvím ve výši přibližně 10 milionů liber, v přepočtu necelých 316 milionu korun.

Princ William se narodil 21. června 1982 jako první syn prince Charlese a princezny Diany. Po smrti matky studoval William prestižní Eton College, po střední škole pak rok sloužil v armádě, mimo jiné se zúčastnil cvičení v Belize. V roce 2001 začal princ William studovat univerzitu v St. Andrews ve Skotsku, studoval historii umění, brzy ale přešel na zeměpis. Princ William, který na univerzitě používal jméno William Wales, absolvoval v roce 2005.

Princ William je po svém otci, princi Charlesovi druhým následníkem královny Alžběty II., jako takový musí samozřejmě plnit i určité královské povinnosti, v královské hierarchii plní funkci státního kancléře.

V roce 2010 se princ William zasnoubil s Kate Middletonovou, se kterou měl vztah už od podzimu roku 2003. Rok po zásnubách se pak uskutečnila velkolepá královská svatba, princ William a Kate Middletonová se vzali 29. dubna roku 2011.

Královský pár žije v pronajatém bytě na ostrově Anglesey, kde princ si princ William plní své pracovní povinnosti – budoucí následník trůnu pracuje jako záchranný pilot britského vojenského letectva.

Finanční nouzí netrpěl princ William ani dosud, od svých 25 let mohl volně disponovat s úroky z dědictví po princezně Dianě, v královském letectvu navíc pobírá roční plat 40 000 liber. Počínaje dnešním dnem se princ William stal multimilionářem. Na jeho účtě přibylo 316 milionů korun.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *