Tereza Pergnerová: Čágo bélo, Farma (životopis)

Hitšaráda Karla Šípa a Jaroslava Uhlíře, Triangel. Tak se dělala hudební hitparáda před rokem 1989. Po sametové revoluci bylo potřeba jít na to jinak. Tereza Pergnerová byla první, kdo to jinak dělat začal. Stalo se tak v roce 1994, zmíněnou hitparádou bylo ESO na televizní stanici Nova. Ale popořadě.

Tereza Pergnerová, česká herečka, moderátorka a zpěvačka,  je dcerou slavných rodičů. Narodila se 25. června 1974 jako dcery Jany a Eduarda Pergnerových, příležitostné herečka a výborného textaře (psal pod pseudonymem Boris Janíček). Má ještě staršího bratra a sestru.

Eduard Pergner si přál, aby Tereza získala umělecké vzdělání, dispozice měla. Bohužel, trpělivost ne, otcovou ambiciozní přání vzalo za své v okamžiku, kdy Tereza Pergnerová studia na pražské konzervatoři přerušila.

Po svém odchodu ze školy se Tereza Pergnerová živila jako servírka, moderovala v rádiu Golem, odkud pak přešla do televize – nejprve do televize České, kde začala moderovat hudební hitparádu MC1.

V České televizi se vlak jménem Tereza teprve rozjížděl, plnou rychlostí se rozjel až v roce 1994, kdy začala televize Nova vysílat hitparádu ESO a angažovala Terezu Pergnerovou jako její moderátorku. Celých pět let pak každé sobotní dopoledne z televizní obrazovky ve stovkách tisících domácnostech znělo Terezino „Čágo bélo, šílenci“.

Tereza se stala ikonou náctiletých, jejichž rodiče ji naopak nesnášeli. Slávu neunesla, stala se závislou na drogách. Od poloviny devadesátých let byla závislá na pervitinu, později přesedlala na heroin.

V roce 1999 provozovatelům Novy došla s Terezou trpělivost – přerušili se závislou hvězdou spolupráci, hitparádu ESO převzal Vítek Havliš, pak tanečník Yemi, Gábina Partyšová, ale diváci nikdy nikoho nepřijali tak jako Terezu. Až Leoše Mareše, ale to už je zase úplně jiná kapitola.

V roce 2001 se Tereze Pergnerové, stále závislé na heroinu, narodil syn Samuel, ve stejné době si vzala kamaráda Davida Korejse, papírové manželství ale byho záhy rozvedeno. V roce 2001 také zemřel Terezin otec, krátce nato bylo Tereze rozhodnutím soudu odebrán syn Samuel. Tereza padla na úplné dno, teprve v roce 2003, kdy absolvovala úspěšně léčbu v komunitním centru Podvinný mlýn, započala její cesta zpět. Nahoru.

Teprve v roce 2005 se od drog abstinující dočkala druhé šance, když si za moderátorku reality show Vyvolení vybrala televizní stanice Prima. Ztracená popularita byla zpět,  mladí diváci se Terezu opět zamilovali.

Krátce po vyvolených potkala Tereza svého životního partnera Jiřího Chlebečka, v roce 2008 se jim narodila dcera Natálie. V dubnu 2012 se vztah rozpadl, Tereza Pergnerová a Jiří Chlebeček se rozešli.

V červnu 2012 se Tereza Pergnerová vrací na televizní obrazovky coby moderátorka, když kývla na nabídku televize Nova provázet  reality show Farma, coby herečku jsme se s Terezou mohli setkávat posledních několik měsíců v seriálu Ordinace v Řůžové zahradě, kde hrála roli nesympatické Marcely Rosické, nezodpovědné matky malého Toníka, o kterého svádí boj s doktorkou Zdenou Tichou.