Zemřela Ivana Trumpová, první manželka prezidenta Trumpa

Když se 20. února 1949 narodila v tehdejším Gottwaldově (už dlouho opět Zlín) jako Ivana Zelníčková do rodiny elektrotechnika a telefonní operátorky, jen málokdo mohl tušit, že se jednou provdá za amerického miliardáře a pozdějšího prezidenta USA Donalda Trumpa. A přece se tak stalo.

Životopis Ivany Trumpové? Z dívky z českého maloměsta americkou miliardářkou

Rodačka z Gottwaldova měla už od dětství sportovní nadání, učarovalo jí sjezdové lyžování. Rodiče ji v její sportovní lásce podporovali, už ve dvou letech uměla lyžovat a plavat. V juniorském věku se dostala do lyžařské reprezentace, v roce 1972 pak byla vybrána za náhradnici do reprezentačního týmu pro olympijské hry v Tokiu.

Na lyžařském svahu poznala Ivana Trumpová i svého prvního manžela – byl jím rakouský lyžař Alfred Winkelmeier. Brali se v roce 1971, manželství se rozpadlo o dva roky později.

Díky rakouskému pasu se Ivana Trumpová dostala z komunistického Československa na Západ. V roce 1975 vycestovala do Kanady, kde pracovala v obchodě s lyžařskými potřebami. Brzy se ale vrátila k tomu, co ji dobře živilo už doma – k modelingu. Z Kanady se přestěhovala do New Yorku, kde v baru potkala svému druhého muže. Ano, amerického podnikatele Donalda Trumpa, o dva roky staršího byznysmena s velkými plány.

V roce 1977 se Ivana za Donalda Trumpa provdala, manželství, ze kterého vzešly tři děti, vydrželo do roku 1992. Ivanka, Eric a Donald jr. pro ni byli vším. Rozpad manželství? Jak už to často bývá, byla za ním nevěra. Viníkem byl Donald Trump, jeho milenka Maria Marple, taktéž pohledná blondýnka, se pak stala jeho druhou ženou.

Ivana Trumpová nicméně nikdy nebyla manželovou ozdobou. Po dobu manželství byli rovnocennými obchodními partnery. Byla jmenována generální ředitelkou Trump’s Castle, pracovala na významných postech pro mnohé hotely Trumpova impéria, v roce 1987 byla v USA dokonce zvolena Hoteliérkou roku.

Úspěchy v podnikání slavila i po rozvodu

Úspěšnou podnikatelkou byla Ivana Trumpová i po rozvodu. Provozovala například úspěšný teleshopping s módou a šperky, napsal dokonce i několik knih. Jméno Trump jí otvíralo dveře všude.

V osobním životě se Ivaně Trumpové dařilo už méně. Po rozvodu s Donaldem Trumpem se ještě několikrát vdala a rozvedla, s partnery ji dělil vždy poměrně velký věkový rozdíl.

Ivana Trumpová, bývalá manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa a úspěšná podnikatelka, jejíž majetek je odhadován na několik miliard dolarů, zemřela 14. července roku 2022. Příčinou úmrtí bylo poranění trupu po pádu.