Radim Fiala. Doktor Hanák z Ordinace má rád soukromí

Radim Fiala? Ve svých jednapadesáti letech toho veřejnost ví víc o životě MUDr. Petra Hanáka, kterého hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě, než o životě jeho – tak pečlivě si střeží soukromí.

Životopis Radima Fialy? K herectví ho nasměrovala už konzervatoř

Narodil se 9. ledna 1971 v Brně a k herecké profesi směřoval už od konce základní školy, když si jako střední školu vybral konzervatoř – prý proto, že na umělecké škole nehrozily technické předměty, kterým příliš neholdoval. Má dva sourozence (nevlastní).

Po konzervatoři vedly jeho další kroky na brněnskou JAMU. Byl přijat ke studiu činoherního herectví, jeho ročníkovým vedoucím byl Alois Hajda. On sám se jako herec začal uplatňovat už od třetího ročníku, kdy začal hostovat v legendárním Divadle Husa na Provázku.

Na jevišti slavné brněnské scény Petr Fiala strávil celkem 14 let, zahrál si ve více než stovce her. Hvězdy nad Baltimore, Kníže Myškin je idiot, Babička, Maryša, Balada pro banditu – to je více než skromný výčet. V roce 1994 si Radim Fiala zahrál i v Divadle Bolka Polívky ve známé hře Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho.

Po odchodu z Husy na Provázku se Radim Fiala přestěhoval do Prahy, v současné době je na volné noze, k vidění je například na jevišti Činoherního klubu.

Televizní diváci ho znají hlavně jako „Hanáka z Ordinace“

Radim Fiala a televize? Diváci a především divačky jej znají především coby MUDr. Petra Hanáka, který patří k nejoblíbenějším postavám seriálu Ordinace v růžové zahradě. Ve filmu se Radim Fiala objevuje spíše ve vedlejších rolích, poprvé se zviditelnil v komedii Stůj, nebo se netrefím režiséra Jiřího Chlumského z roku 1997.

Radim Fiala si zahrál i ve filmu Jana Svěráka Tmavomodrý svět (vzpomínáte si na moravského pilota Juru Sysla?), vidět jste jej mohli v Tobruku, Hranařích nebo z poslední doby ve snímcích Nabarvené ptáče nebo Ubal a zmiz.