Babí léto – televizní tip na dnešní večer

Babí léto? Krásné slunečné počasí, které předchází podzimním plískanicím. A také naprosto famózní herecký koncert tří osobností českého filmu – Vlastimila Brodského, Stelly Zázvorkové a Stanislava Zindulky. A právě posledně jmenovaný oslavil včera, 5. května, své osmdesáté narozeniny – Babí léto patří k tomu nejlepšímu, co za svoji bohatou hereckou kariéru natočil.

Babí léto vypráví melancholický a tragikomický příběh pětasedmdesátiletého „mladíka“ (herecky excelující Vlastimil Brodský), který se ještě nechystá umřít a který si stárnutí zpestřuje recesistickými kousky, za které by se nemusel stydět středoškolák. Jeho manželka (Stella Zázvorková) nemá pro toto jeho chování příliš pochopení, chce dožít v klidu, který jí ale manžel nedopřává.

Naopak. S kamarádem z operety (v životní roli jej hraje Stanislav Zindulka) je chvíli emeritním členem Metropolitní opery, který se rozhodne, že koupí v Česku zámek, chvíli se staví do role horolezce, revizora či filantropa.

Babí léto natočil v roce 2001 režisér Vladimír Michálek, svoji poslední roli v něm hrál Vlastimil Brodský. Film uspěl jak u diváků, tak u odborné kritiky – získal celkem čtyři České lvy: za scénář Jiří Hubač, za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli Vlastimil Brodský, za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli Stella Zázvorková a za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli včerejší oslavenec Stanislav Zindulka.

Kromě zmíněných hereckých hvězd ve filmu hrají Ondřej Vetchý, Simona Stašová, Petra Špalková či Jiří Lábus. Babí léto je plné skvělých herců a je výborným příběhem. Pokud nemáte co dělat, pusťte si v deset večer jedničku České televize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *