Sandra Nováková a její alter ego Gábina Šímová

Křehce vypadající dívenka i štírek, který neposedí a překvapuje. Nebojí se svléknout před kamerou, ráda se baví. Kdo? Sandra Nováková, jedna z tváří nastupující herecké generace, která se proslavila již dětskou rolí v seriálu Karla Smyczka Bylo nás pět (tady hrála po boku svého o dva roky staršího bratra Adama) a která je dnes známá především jako sestra Gábina Šímová ze seriálu TV Nova Ordinace v Růžové zahradě.

Životopis Sandry Novákové? Narodila se 15. dubna roku 1982 v Praze. K herectví se Sandra Nováková dostala díky svému účinkování v Dismanově dětském rozhlasovém sboru, kde ji a jejího bratra Adama objevil režisér Kael Smyzcek – jako dvanáctiletá pak Sandra se svým bratrem hraje v televizním seriálu na motivy knihy Karla Poláčka Bylo nás pět (1994).

O rok dříve natočila seriál Správná šestka (v tuzemsku byl uveden až v roce 2001, původně byl určen pouze pro německý trh). Vůbec první roli ale dostává Sandra v roce 1992, kdy jako desetiletá účinkuje v televizním filmu Jezevec nosí pochybnosti.

První filmovou zkušenost získává Sandra ve sci-fi filmu Kryštofa Hanzlíka Poslední přesun (1995), dalším filmem, kde hraje je snímek Eliška má ráda divočinu (1999). V roce 2000 dostává jednu z rolí ve filmové adaptaci Kytice K. J. Erbena, v roce 2007 hraje jednu z hlavních rolí ve filmu Pusinky (Karolína). V kritikou ceněném snímku Protektor 2009 si Sandra Nováková zahrála vedlejší roli milenku hlavního hrdiny.

V televizi dostává Sandra Nováková mnohem větší prostor – od poloviny devadesátých let účinkuje v mnoha televizních seriálech, jen namátkou zmiňme To jsem z toho jelen, Pojišťovna štěstí, Draculův švagr, Soukromé pasti či Kriminálka Staré město. Nejvýraznější televizní rolí mladé herečky je přitom patrně role Gábiny Šímové, sestry v seriálu televize Nova Ordinace v Růžové zahradě.

Sandra Nováková je svobodná, v současné době (2011) žije po boku o dvanáct let staršího filmového producenta Jana Nejedlého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *