Sára Milfajtová je Kristýna Martincová ze seriálu ZOO

Zatímco TV Nova má svoji podvečerní Ulici a její herecké tváře už přes patnáct let, konkurenční Prima oblíbené seriály mění vždy po pár desítkách dílech. Mnozí diváci a divačky se divili, když skončila Slunečná – s divením pak přestali, když jim jejich oblíbená televize představila další podobný seriál. Jmenuje se ZOO a odehrává se v atraktivním prostředí zoologické zahrady.

Jednu z výrazných postava (Kristýnu Martincovou) tady hraje i brněnská rodačka Sára Milfajtová. Brněnská rodačka zatím se seriálovou tvorbou příliš velkou zkušenost neměla, a když, tak pouze coby představitelka epizodních rolí – jednu takovou si zahrála i v už zmíněné… Ulici. V ZOO má prostor mnohonásobně větší – většinu času na place se potkává s jedním z hlavních hrdinů – Albertem v podání Davida Gránského.

Životopis Sáry Milfajtové? Zkusila SuperStar, už v sedmi letech hrála v Národním divadle Brno

Narodila se 20. září roku 1991 v Brně, herecký talent jí byl dán do vínku už při narození – její maminkou je herečka Dana Novák Pešková, známá z televize a především dabingu, tatínek Jaroslav Milfajt je scénograf a výtvarník.

Svůj herecký a pěvecký talent Sára Milfajtová předvádí především na divadelním jevišti už od dětství. Hrát totiž začala už s nástupem do školy, zahrála či zazpívala si (v muzikálu) v Městském divadle Brno – mezi roky 1998-2014 účinkovala například v kusech Zkouška aneb  potrestaná láska, Peer Gynt, Zahrada divů či Kdyby tisíc klarinetů, Zorro, Těžká Barbora a dalších.

Mezi roky 1998-2000 hrála malá Sára představitelky dětských rolí také v Národním divadle Brno, v operách Carmen, Liška Bystrouška a Broučci. Později na stejné scéně vystupovala v činohře.

Na televizních obrazovkách se začala Sára Milfajtová objevovat také již v roce 1998 – v reklamách. O dva roky později se objevila ve svém prvním seriálu, když vystupovala v komparsu Četnických humoresek.

Sára Milfajtová je také výborná zpěvačka, často vystupuje na muzikálových scénách, v roce 2011 si zazpívala v Česko Slovenské SuperStar, v roce 2014 se zúčastnila další talentové soutěže – Hlasu Česko Slovenska. Ani v jednom případě se nedostala do finálových kol.

Na filmové role Sára Milfajtová zatím příliš velké štěstí neměla, objevila se pouze v menších rolích ve filmech Kameňák 4 a Teambuilding. Možná, že díly seriálu ZOO přijdou nabídky další.