Šimon Bilina. Z Národního divadla do ZOO

Adam „Haďák“ Hruška. Pokud sledujete seriál TV Prima ZOO, asi vám nemusíme tohle jméno příliš přibližovat. A pokud ho nesledujete, vězte, že Adam je jednou z hlavních postav seriálu. Za sebou má misi v Afghanistánu, kde přežil teroristický útok, a v pavilonu hadů (proto přezdívka Haďák) je hlavně proto, že tam má klid od lidí.

Klid od lásky tam ale nemá, nicméně, to bych už příliš zabíhali do děje. Pro nás je důležitější vědět, kdo Adama „Haďáka“ Hrušku v seriálu ZOO hraje. Víte? Jeho představitelem je příbramský rodákŠimon Bilina. Jak dobře ho znáte?

Životopis Šimona Biliny? Příbramský rodák vystudoval herectví v Brně, doma je v pražském Divadle ABC

Narodil se 28. července roku 1995 v hornické Příbrami, středočeském městě, kde se dlouhá léta dobýval z nitra země uran. K herectví jej přivedly jistě již jeho geny – umělecké geny zdědil po pradědečkovi, který byl dramatikem, režisérem a zakladatelem divadelního spolku. Druhý pradědeček byl zase činný jako hudebník a skladatel.

Vzdělání? Šimon Bilina má za sebou osmileté gymnázium v Sedlčanech, kde vyrůstal. Poté vystudoval herectví na brněnské JAMU – absolvoval v roce 2020, přičemž už jako student účinkoval na scéně Národního divadla Brno.

V současné době jsou jeho domovskou scénou Městská divadla pražská, konkrétně Divadlo ABC. V Divadle Na Fidlovačce se objevil v dvojroli v muzikálu Jana Svěráka a Tomáše Kluse Branický zázrak.

Televize a film? Velké role na Šimona Bilinu zatím ještě čekají, při jeho mládí se dá ale jistě očekávat, že přijdou. Zahrál si v několika kriminálních seriálech (Šéfka, Specialisté, Odznak Vysočina), aktuálně jej televizní diváci a divačky nejčastěji potkávají v seriálu TV Prima ZOO. Jeho Adam „Haďák“ Hruška je postavou poměrně komplikovanou a složitou… a možná i právě proto divácky tak oblíbenou.