Surface? Microsoft představil konkurenta iPadu

[adsenseyu1]

Bill Gates, Steve Jobs. Bojovali spolu o nadvládu nad moderními technologiemi. Válka mezi Microsoftem a Apple se dostává do dalšího kola i po Jobsově smrti – Microsoft představil tablet Surface, který uvede do prodeje na podzim letošního roku a který má být přímým konkurentem tabletu iPad, který prodává Apple.

Microsoft Surface. První počítač od Microsoftu vůbec

Microsoft Surface je vůbec prvním počítačem, který nese značku Microsoft, Microsoft se poprvé vydává mimo „svá území“, kterými dosud byly jen vývoj a prodej operačních systémů Windows. Surface má cílit na dvě skupiny uživatelů – běžným uživatelům nabídne „odlehčenou“ verzi s procesory nVidia a operačním systémem Microsoft RT, pro „profesionální“ využití pak osadí Microsoft svůj tablet procesory Intel a operačním systémem Windows 8. Levnější verze Surface přijde na trh dříve, verze s Windows 8, postavená na Intelu, se začne podle dosavadních informací prodávat s přibližně tříměsíčním zpožděním.

Obě verze se budou lišit také vybavením, zatímco levnější Surface bude mít integrovaný kancelářský balík Microsoft Office, u dražší verze bude nutné si Office přikoupit. Na druhou stranu, dražší verze tabletu nabídne displej s Full HD rozlišením, větší kapacitou paměti a s úložným prostorem až 128 GB. Cena levnějšího modelu bude začínat na cca 15 000 Kč, dražší verze bude stát kolem 20 000 Kč.

Surface jako nová vize budoucnosti – tablet s hardwarovou klávesnicí

Microsoft se svým tabletem rozhodl vykročit do budoucnosti, nabídne nové a unikátní řešení pro ty, kterým virtuální klávesnice, kterou současné modely tabletů, včetně iPadu, nabízejí – ti, kdo jsou zvyklí pracovat na klasické klávesnici a nechtějí se přeorientovávat na psaní na dotykové obrazovce, si budou moci zakoupit tablet Surface s integrovanou hardwarovou klávesnicí, nazvanou Type Cover (klasická dotyková klávesnice se bud jmenovat Touch Cover).

Hardwarová klávesnice dává tabletu a jeho využití zcela nové možnosti, Surface už nemusí být pouze „pro zábavu“, může být využit i jako plnohodnotná pracovní stanice namísto notebooku či ultrabooku.  Microsoft opět dokázal, že umí být inovativní a že tentokrát je to on, kdo udává další směr vývoje moderních počítačových technologií.

Na Microsof Surface nelze než se těšit.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *