Dědictví aneb Kurvahošigutntag bude mít pokračování, říká Bolek Polívka

Su boháč, su. Tož co. Bohumil, řečený Bohuš, má jasno. Dědil, a hodně dědil, bude tedy hodně utrácet. Za sebe, za kamarády, za každého, kdo si řekne.

Do rozpadající se chalupy si ke staré tetě nastěhuje Irenku, dívku ne právě ctnostných mravů, kamarádovi, který má komplex z malého nosu, zaplatí plastiku, dětem ve vsi koupí kolotoč. Pak vyjde najevo, že dědictví je neplatné. Bohušův „tata“ nebyl jeho vlastní „tata“. Doktor Ulrich chce peníze, které Bohušovi před výplatou dědictví zatím půjčil, zpátky.

Bohuš je ale bez peněz. Velké dědictví se proměňuje ve velké dluhy. Pak se v hospodě, kde si Bohuš dává zvětralé pivo, objeví tajemný muž. Bohuš dědí podruhé. Tentokrát už po pravém „tatovi“. Po „tatovi“ z Argentiny.

Dědictví letos slaví 20 let…

Film Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntag slaví letos dvacet let. Vznikl v době porevolučního chaosu, kdy se rodily podnikatelské elity s fialovými saky a bílými ponožkami v mokasínách. Byla do doba, kdy si každý mohl dělat de facto co chtěl. Dědictví tuhle dobu přerodilo do filmové komedie, která se stala jednou z divácky vůbec nejoblíbenějších filmových komedií tuzemské provenience.

V hlavní rolích Bolek Polívka, Miroslav Donutil, Jozef Króner, Jiří Pecha, Ivana Chýlková či Dagmar Havlová, geniální hlášky – Dědictví zlidovělo.

… a za dva roky má mít pokračování

V roce 2014 má být natočeno Dědictví 2. V hlavní roli stárnoucího Bohuše se opět představí Bolek Polívka, sekundovat mu opět budou kamarád Arnošt (Arnošt Goldflam), Miroslav Donutil, Ivana Chýlková či Břetislav Rychlík, účast přislíbila i Dagmar Havlová, která si v prvním Dědictví zahrála roli Vlasty. Kromě původních hrdinů mají přibýt i hrdinové noví, v jedné z rolí se má objevit také Jitka Čvančarová. Režie se ujme Robert Sedláček.

Natáčet se bude opět v Olšanech, které se z neznámé vesničky v roce 1992 staly centrem takřka všech Polívkových aktivit – Bolek Polívka tady bydlí a provozuje rozsáhlou farmu, v létě se do Olšan sjíždí tisíce návštěvníků na Polívkovu akci Starobrno Olšany Open.