Televizní tip: Paul Hogan a Krokodýl Dundee. Na Nově

[adsenseyu1]

Mike Dundee je venkovan. Svérázný venkovan. Žije v Austrálii a přežil napadení velkým krokodýlem. Odtud i jeho přezdívka – Krokodýl Dundee. Pověst jej předchází, jeho sláva se dostane i za oceán, k newyorské reportérce Sue Charlton.

Ta se za Dundeem na opačný konec světa rozjede a je svědkem jeho úžasných výkonů – zachrání ji před útokem krokodýla, holou rukou zneškodní hada, který se ji chystá uštknout… Krokodýl Dundee je svérázný, ale má kouzlo a šarm. Když se Sue svěří, že ještě nikdy nebyl v žádném větším městě, je rozhodnuto. Vezmu ho sebou do New Yorku.

Zápletka filmu z roku 1986 staví na klasickém konfliktu dvou prostředí – Krokodýl Dundee se z buše přestěhuje přímo do velkoměsta. Divočina střídá divočinu. Ale i v New Yorku platí, že základní instinkty lovce jsou univerzální. A láska taky. Krokodýl Dundee se v New Yorku zamiloval. Jak jinak – do Sue…

Jestli ctižádostivá novinářka jeho city opětuje, to vám prozradí film Krokodýl Dundee, který dnes večer od 20.00 hod uvede TV Nova.

Paul Hogan? Svéráz i ve skutečnosti

Paul Hogan, australský herec a komik, se narodil 8. října roku 1939 v Austrálii. Před kamerami (televizními) stál poprvé v talentové show A Current Affair v roce 1971, kde se měl představit coby vrhač nožů, ale kde naprosto okouzlil svým komediálním talentem publikum i televizní diváky.

Z bývalého stavebního dělníka se stal slavný televizní komik, mezi roky 1973 až 1984 měl v australské televizi jeden z nejúspěšnějších humoristických pořadů vůbec – The Paul Hogan Show sledovala celá Austrálie. V roce 1975 Paul Hogan jako bonus natočil speciál Hogan in London.

Ve filmu Paul Hogan po několika epizodních rolích prorazil televizní minisérií Anzacs (1985), kde si zahrál jednoho z vojáků speciální jednotky, bojujících proti Německu v první světové válce. Ještě téhož roku byl fanoušky a především fanynkami zvolen za Australana roku.

O rok později pak přišel Krokodýl Dundee, který Paula Hogana proslavil po celém světě. Film získal nominaci za scénář (Hogan je spoluautorem), nicméně neproměnil ji. Zlatý Glóbus za nejlepší herecký výkon ale Paulu Hoganovi za Dundeeho neunikl. Na fenomenální úspěch Krokodýla Dundeeho se Paul Hogan pokusil navázat ještě dvakrát – v roce 1988 byl natočen ještě poměrně úspěšný Krokodýl Dundee 2, v roce 2001 pak Krokodýl Dundee v Los Angeles, který se nicméně stal propadákem.

Paul Hogan je ženatý s Lindou Kozlowski, svojí hereckou partnerkou z Krokodýla Dundeeho. Mají spolu syna Chance a žijí v Kalifornii. Před Lindou měl bouřlivé manželství s Noelene Edwards, se kterou má pět dětí a se kterou se oženil dvakrát. A stejně tak dvakrát se s ní rozvedl.

Paul Hogan je zkrátka svéráz…

[adsenseyu1]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *