Till Lindemann. Frontmana Rammstein dohání náklonnost k fanynkám

Till Lindemann, zpěvák a frontman skupiny Rammstein má problém – po koncertě kapely v litevském Vilnuiusu 22. května jej irská fanynka Shelby Lynn obvinila, že ji tým kolem Rammstein zdrogoval a samotný Lindemann ji poté sexuálně zneužil. Zda se vše skutečně odehrálo tak, jak vypověděla na policii, není jasné, sama si toho příliš nepamatuje.

Je ale možné, že k nepřístojnému chování skutečně došlo, protože krátce poté začaly v neprospěch německého rockera s podmanivým barytonem vypovídat další dívky. Zpěvák Rammstein je tak (po delší době) další z veřejně známých osobností, které se dostala do soukolí hnutí Me too, které bojuje proti sexuálnímu násilí na ženách a jejích zneužívání.

Jestli dopadne jako Harvey Weinstein, hollywoodský producent, jehož aféra hnutí Mee too odstartovala a který byl odsouzen ve Spojených státech na desítky let za znásilnění několika žen? Těžko říct, zatím se od něj „pouze“ odvracejí sponzoři, smlouvu mu například vypovědělo i nakladatelství Kiepenheuer & Witsch.

Till Lindemann dostal ke svým kulatinám (v lednu oslavil šedesátku) určitě jiný dárek, než si představoval. Životopis Tilla Lindemanna? Připoměňte si pár zajímavých faktů.

Till Lindemann jako nadějný sportovec

Frontman Rammstein byl od dětství velkým sportovcem. Už jako jedenáctiletý byl přijat do sportovní školy SC Empor Rostock, která patřila do systému tehdejšího východoněmeckého sportovního systému. Byl také členem juniorského plaveckého týmu NDR, svoji zemi reprezentoval na mistrovství Evropy v italské Florencii v roce 1987. Till Lindemann měl velkou naději i na účast na Letních olympijských hrách v Moskvě v roce 1980, nakonec se pro zranění nezúčastnil a sportovní plaveckou kariéru ukončil.

Till Lindemann jako respektovaný básník

Vydal několik sbírek poezie, včetně své první sbírky „Messer“ v roce 2002 a „In stillen Nächten“ v roce 2013. Poslední sbírku vydal pod názvem „100 Gedichte“ vydal v roce 2020. Literární nadání patrně zdědil po svých rodičích – matka byla povoláním novinářka, jeho otcem byl známý východoněmecký básník Werner Lindemann, kterému byla v roce 1985 Akademií umění v Berlíně udělena Cena Alex-Wedding-Preis zao zásluhy v oblasti socialistické dětské literatury.

Till Lindemann jako začínající hudebník

Svoji hudební kariéru začal ještě v komunistickém východním Německu, jednou z prvních kapel, ve kterých hrál, byla punková skupina First Arsch. Lindemann tady hrál na bicí, jako zpěvák se zatím neprojevoval. Till Lindemann také úzce spolupracoval s kapelou Feeling B, kterou tvořili Flakem Lorenz a Paul Landers, pozdější členové Rammstein. Ačkoli nebyl oficiálním členem skupiny, hrál s nimi na živých vystoupeních a v jedné písni dokonce zpíval hlavní vokály.