Václav Bláha. To je Divokej Bill

Říkají mu Venca, měří bezmála dva metry a když stojí před nadšeným publikem, je nepřehlédnutelný – Václav Bláha, zpěvák kapel Divokej Bill a Medvěd 009. První spoluzakládal… a druhou vlastně také. Obojí v Úvalech u Prahy.

Životopis Václava Bláhy? Umělecký truhlář, který zpívá a sbírá kytary

Frontman kapely Divokej Bill se narodil 24. září 1976 v Úvalech u Prahy. Povoláním je umělecký truhlář, žije nedaleko úvalských závor, s kapelou zkouší v bývalé kovárně nedaleko náměstí a je známý svou sběratelskou vášní pro kytary. Podle vlastních slov jich má doma takřka padesát.

Jako zpěvák je Václav Bláha neoddělitelně spojený s folkrockovou skupinou Divokej Bill. Tu založil v roce 1998 v Domě dětí v Úvalech, společně s kolegy muzikanty z ní dokázali vybudovat svébytný a posluchačsky velmi oblíbený útvar na pomezí rocku a folku. Jen málokdo, kdo se zajímá o současnou hudební scénu, nezná hity jako Plakala, Čmelák, Pocit, Síť nebo Tsunami.

V kapele Divokej Bill nestojí Václav Bláha jenom za mikrofonem, je také autorem většiny (dlužno dodat, že snadno zapamatovatelných) textů.

Václav Bláha je ženatý, s partnerkou mají tři dcery – nejstarší se narodila v roce 2013, nejmladší v roce 2021.