Vasil Kušej. Talent, který si razí cestu fotbalovým světem

Už v sedmnácti byl vybrán mezi 24 nejnadějnějších fotbalových talentů světa. Zařadil ho mezi ně německý fotbalový server Transfermarkt s mimořádnou odbornou reputací. Proč právě německý? Protože ve svých sedmnácti hrál rodák z Ústí nad Labem Vasil Kušej už dva roky juniorskou ligu za Dynamo Drážďany – a nutno říct, že velmi úspěšně.

Tak úspěšně, že se mu v roce 2023 poprvé otevřely dveře českého reprezentačního áčka. Jak dalece bude v reprezentaci úspěšný, to záleží už jen na něm. Našlápnuto má hráč, jehož vzorem je Lionel Messi, každopádně správným směrem.

Životopis Vasila Kušeje? Fotbalově vyrostl v Německu, teď válí v české reprezentaci

Vasil Kušej se narodil 24. května 2000 v Ústí nad Labem a jeho cesta do světa profesionálního fotbalu začala v jeho patnácti letech, a to v Německu, kde se připojil k mládežnické akademii německého druholigového klubu Dynama Drážďany. Jeho talent a schopnosti rychle vynikly, a Kušej se tak začal prosazovat v juniorské bundeslize – první profesionální smlouvu v Drážďanech dostala v sedmnácti.

V roce 2019 Vasil Kušej, který měl v Drážďanech smlouvu platnou do roku 2022, odešel na hostování do rakouského druholigového klubu Wacker Innsbruck, kdeale nedostával příliš šancí ukázat svůj fotbalový talent. Následovalo další hostování, tentokrát už v Česku – rodném Ústí nad Labem, kde strávil rok 2020.

Po předčasném ukončení smlouvy v německých Drážďanech vedly další kroky Vasila Kuseje do druholigového Prostějova, kde se rychle ukázal jako důležitý hráč. Vasil Kušej zde debutoval v srpnu 2021 a brzy se zapsal mezi střelce. Jeho výkony v Prostějově byly natolik přesvědčivé, že si vysloužil zájem několika prvoligových klubů.

Nakonec přestoupil v lednu 2023 do FK Mladá Boleslav, kde podepsal smlouvu na dva a půl roku. V Mladé Boleslavi se rychle začlenil do týmu a dokázal, že je připraven naskočit do kolotoče prvoligového fotbalu. Jeho nepřehlédnutelného talentu si brzy všiml i realizační tým české fotbalovém reprezentace.

Vasil Kušej, který ve své kariéře reprezentoval Českou republiku na všech mládežnických úrovních od U16 až po U21, si tak v listopadu 2023 připsal svůj debut v A-týmu české reprezentace v kvalifikačním zápase na Euro 2024 proti Moldavsku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *