Veronika Rážová. Dcera krále Miroslava překonala těžký handicap

Vladimír Ráž? Proslavil jej král Miroslav v Pyšné princezně, prosadil se ve filmu, na divadle i v televizi. V osobním životě to nicméně tak snadné neměl. V prvním manželství ztratil malého syna, ze druhého vzešla dcera, které podlehla závislosti na alkoholu. Třetí manželka mu porodila dceru, která má kvůli vrozené vývojové vadě jen jednu ruku – Veroniku.

Ta se ale i přes svůj handicap dokázala v životě prosadit, z velké části jistě i díky otcově lásce a podpoře. Dnes je Veronika Rážová úspěšnou rozhlasovou moderátorkou, má manžela a rodinu a je tak inspirací každému kolem sebe.

Životopis Veroniky Rážové? I s jednou rukou stojí život za to!

Veronika Rážová se narodila v roce 1981 v rodině herce Vladimíra Ráže a jeho třetí ženy Olgy Hnátkové. Hned po porodu bylo zřejmé, že život Veroniky bude v jistém ohledu jiný, než životy ostatních dětí – narodila se jen s jednou rukou (tou levou).

Veronika nicméně celý život žije, jako kdyby žádný handicap neexistoval. Vždycky ráda zpívala, zúčastnila se dokonce několika televizních soutěží pro amatérské zpěváky a zpěvačky – jmenujme Do-re-mi a Caruso show. Ve druhé jmenované soutěži byla dokonce dvakrát, při druhé účasti vyhrála. Jen po smrti tatínka (bylo jí devatenáct) se jen těžko z nastalé situace sbírala.

Veronika Rážová je mimořádně aktivní ženou. Vystudovala Arcibiskupské gymnázium v Praze a Vysokou školu ekonomie a managementu. Od roku 2012 je moderátorkou Rádia Bonton, dvouletou zkušenost (2014-2016) má i z Frekvence 1. V rozhlase přitom jako moderátorka začínala už v roce 2001 kdy byla v Hitrádiu FM Plus. Následovalo Rádio kiss 98fm, Rádio Sázava, Rádio Hey a další.

Osobní život? Veronika Rážová je podruhé vdaná a vychovává dva syny – Valeriána a Sebastiana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *