Vězeň David Rath ve Sněmovně. Nová reality show začíná ve dvě odpoledne

[adsenseyu1]

Začalo to krabicí vína, ve které vlastně nebylo víno, ale sedm melounů. Dalších třicet melounů rostlo pod podlahou v Rudné. A deset v Hostivici. Tam je zasadil MUDr. Ratmír Rath, podle jehož slov šlo o výnosnou kuvajtskou odrůdu z devadesátých let. Několik rostlinek prý zasadili do země také ukrajinští zemědělci. David Rath o ničem nevěděl. David Rath totiž melouny nerad.

Kauza Rath dnes překročí všechny myšlené i nemyšlené hranice, které si dosud obyvatel středoevropské kotliny dokázal pod spojením „mediální realita“ představit. Opoziční politik, který byl nachytán s úplatkem, bude v Parlamentu v přímém přenosu sám sebe obhajovat. Před svými kolegy poslanci, před veřejností. Fenomén reality show se dostal na další úroveň.

Hledat Superstar, kterou „měsíc poté“ nikdo nezná? Hlas ČeskoSlovenska, který nakonec skončí na Ukrajině? Vybírat Talent, dívat se na to, jak šílená žena rozbíjí obřím prsem plechovku coly? Vozit krásné hloupé dívky a svalnaté mladíky souložit do Hotelu Paradise?  Ne.

Největší a nejsledovanější reality show začíná dnes. Po druhé odpoledne. V hlavní roli doktor Rath, ve vedlejších 199 poslanců, několik policistů, obecenstvo na galerii. Kdo bude režírovat? To zatím není známo, ale on se někdo najde, toho není třeba se bát.

Celé odpoledne a možná i kus večera, podle toho, jak dlouho bude doktor Rath vysvětlovat, jak se dá do krabice vína vměstnat sedm melounů, budou televizní obrazovky v obležení, internetová média budou posilovat linky, které budou padat, tištěné odpoledníky a večerníky budou lidé na ulicích rvát kolportérům z rukou. Největší reality show v dějinách českých médií si nikdo ujít nenechá.

Nezapomeňte.  Začínáme ve dvě odpoledne!

K příjemnému zážitku zve Marcel Kupka

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *