Vladimír Hron: Televizní bavič se smutkem v duši

Vladimír Hron. Za své umění bavit získal několik televizních Cen TýTý, v České televizi několik let exceloval jako konferenciér, zpěvák a aktér humorných scének v pořadech Abeceda humoru, Hvězdy letí do století nebo Jsou hvězdy, které nehasnou.

Narodil se 25. června 1966 v Mostě, kde také vystudoval gymnázium. Poté se dvakrát pokusil dostat na DAMU, vždy neúspěšně. Dětství? Rodinu Vladimíra Hrona potkala  smrt. Byly mu tři roky, když po nehodě na motorce zemřel jeho otec, vychovával jej otčím. Po nepřijetí na DAMU studoval Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem, krátce také působil jako učitel.

První příležitost stát se hercem dostal Vladimír Hron v roce 1989 – nebyl ale hercem, nýbrž loutkohercem, první angažmá získal v mosteckém loutkohereckém souboru Divadlo Rozmanitost (odešel v roce 1993). V letech 1987-1993 zároveň působil jako zpěvák v tanečním souboru Renesance v Litvínově. V roce 1992 Vladimír Hron poprvé zkusil práci moderátora, když byl přijat do regionálního Rádia Most. Mezi roky 1996-1998 Vladimír Hron pracoval jako programový ředitel Rádia Agara Litvínov.

V roce 1998 se Vladimír Hron rozhodl po těžké nehodě (jak jinak, na motocyklu) odejít na volnou nohu a po výhře v talentovém pořadu TV Nova Liga gagů začal jezdit po Česku jako člen souboru Stanislava Procházky mladšího. V roce 1998 se mu dokonce podařilo získat hlavní cenu na Haškově Lipnici. Do České televize už to byl jen malý kousek.

Na obrazovce se poprvé výrazně prosadil s pořadem Abeceda hvězd, který v roce 2000 vysílala Česká televize jako součást pořadu Šance. Zaujal, doslova přes noc se stal jednou z největších hvězd televizní zábavy. V roce 2001 začal provázet televizní diváky historií populární hudby v pořadu Jsou hvězdy, které nehasnou (do roku 2004), mezi roky 2004-2005 uváděl pořad Hvězdy letí do století. A konečně, mezi roky 2005-2007 slavil úspěch se show Abeceda hvězd.

V současné době objíždí Vladimír Hron Českou republiku se svým zábavným programem, pracuje pro soukromé televizní stanice i pro rádio. A stále patří k nejoblíbenějším bavičům především u diváků a posluchačů střední generace.

Co se soukromého života týče, Vladimír Hron je podruhé ženatý (s druhou manželkou se brali v roce 2012), z prvního manželství má dvě děti – syna Vladimíra a dceru Renátu.