Vojtěch Záveský. Herec, hudebník a stand-up komik

Vojtěch Záveský… pátráte v paměti, odkud byste ho měli znát? Pokud sledujete stand-up scénu, určitě vám ho představovat nemusíme. Stejně tak je dobře známý hudebním fandům. Ti jej znají pod přezdívkou Vojtaano. A Vojtěch Záveský jako herec?

Pokud sledujete nekonečný seriál televize Nova Ulice, možná vám neunikla postava Matouše, mladého truhláře, kterého si do dílny vzala Bedřich Liška (Adrian Jastraban) a Jarda Hejl (Martin Hofmann). A právě Matouše hraje Vojtěch Záveský. Přesněji, hrál – v poslední době není v Ulici vidět, podle vlastních slov potřeboval hereckou přestávku.

Životopis Vojtěcha Záveského?

Narodil se 16. června roku 1983 v Litoměřicích, herectví vystudoval na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Na prknech, která znamenají svět, se poprvé objevil v Městských divadlech pražských, vystupuje také v Divadle Palace, vystupuje s Agenturou Harlekýn.

Na televizní obrazovce se Vojtěch Záveský objevil coby truhlář Matouš v už zmíněné Ulici, zahrál si i v dalších seriálech. Helena, Kriminálka Anděl, Vinaři… to je jen několik z nich.

Vojtěch Záveský a film? Debutoval v roce 2015, kdy si zahrál ve snímku Rodinný film. Menší role měl ve filmech Teorie tygra (tady hrál policistu), Bajkeři (tady ztvárnil roli kombajnisty) či Vyšehrad: Seryjál.

Jako Vojtaano je Vojtěch Záveský známý hudebním fanouškům. Pravidelně vystupuje na klubové scéně, známé jsou jeho klipy na YouTube, je autorem filmové hudby pro film a seriál Vyšehrad.