Výročí dne – 19. červen 1972. Narodil se kocour Garfield

Líný kocour s nadváhou, pes s poněkud těžkopádným myšlením a jejich páníček s narušenou schopností sociální komunikace. Dnes je jim 34 let. Na kocoura a psa je to věk už dosti za hranou průměru. Na obyčejného kocoura a obyčejného psa ano. Garfield a Odie ale obyčejní nejsou. Jsou namalovaní a jejich komiksové stripy patří ve světě k nejpopulárnějším vůbec.

Garfield, kocour, pro kterého jsou lasagne synonymem slova jídlo a pro kterého je dobře stráveným dnem ten, který může celý prospat, se narodil jako první – 19. června 1978. Svoji maminku Garfield nezná, má jen tatínka, kterým je kreslíř Jim Davis, trpí depresemi (neléčenými), má nadváhu a panický strach z veterináře.

Také je velkým znalcem diet a nesnáší pondělky, buzení, nudu, klubíčko… a taky rozinky, kýchání, úsměv, narážky na jeho nadváhu… vlastně nemá rád skoro nic.

Garfield? Oblíbený misantrop

Kdyby byl Garfield člověk, o tom, že by snad byl oblíben, by zcela jistě nemohla být řeč. Jenže Garfield je kocour. Oblíbený koucour. Nejoblíbenější kocour na světě. Jeho kousavým vtípkům a kanadským žertíkům se smějí čtenáři více než 2500 tištěných i internetových periodik světa.

Garfield je misantrop, ale sám není. Má svého páníčka, kterým je jistý Jon Arbucle, společnost mu dělá Odie, pes, který nemyslí, nemluví a který nechá Garfielda, aby se do něj svými vtípky strefoval.

Jsou tady i kočičí slečna Arlena, medvídek Pooky (s ním Garfield spí ve své postýlce), veterinářka Líza, kotě Nermal a další.

Postavy přibývaly postupně, Garfield byl první – poprvé se s ním čtenáři mohli setkat 19. června roku 1978. Dnes patří k největším celebritám komiksového světa, je zapsán  v Guinnessově knize rekordů jako nejčastěji publikovaný hrdina komiksových stripů. Má i svoji nadaci, jíž založil Jim Davis a která si klade za úkol podporu dětské gramotnosti. Nadace má i vlastní webové stránky, a to www.professorgarfield.org.

V Česku vycházejí komiksové stripy kocoura Garfielda mimo jiné v deníku Právo, ve filmu mu svůj hlas propůjčil herec a moderátor Vladimír Čech. Knižní vydání Garfieldových příběhů vycházejí v nakladatelství Crew.