Zdeňka Jordánová. Poznej svůj cíl (životopis)

Zdeňka Jordánová. Ti, kdo hledají, na její jméno určitě již narazili. Patří k nejúspěšnějším českým spisovatelkám knih o osobnostním růstu, pořádá kurzy a konzultace. Pokud bychom ji chtěli přirovnat k někomu podobnému v zahraničí, napadnou člověka dvě jména – Louise L. Hay a Rhonda Byrne, dvě z největších osobností hnutí New Age.

Zdeňka Jordánová byla a je první českou představitelkou New Age přístupu k životu a nositelkou pozitivního myšlení – je vzděláním ekonomka a své vzdělání přenáší do své filozofie – vše má svůj důvod, nic není náhoda, nad vším jsou univerzální zákony a „vesmírné účetnictví“. Peníze se staly také jedním z ústředních motivů jedné z jejích knih – nazvala ji Moje peníze a říká v ní toto: „Chudoba není cnost, ale nemoc…“

V dětství a mládí hrála Zdeňka Jordánová dlouhá léta závodně volejbal, právě tady asi získala smysl pro fair play a spravedlnost. Cesta k vlastnímu nitru ale nebyla jednoduchá. Zdeňka Jordánová nejprve vystudovala pražskou Vysokou školu ekonomickou (má titul inženýrky), teprve po třicítce přišlo poznání, že žít se také také jinak.

Zdeňka Jordánová se to naučila a své poznání se snaží předávat veřejnosti prostřednictvím knih, seminářů a workshopů. V nakladatelství Vondář vydala zatím více než desítku knih, mezi ty nejznámější patří Poznej svůj cíl, Tvoje dítě jako šance pro tebe, Moje peníze, Já řídím, Muž nebo žena, Láska či Spratek. Novinkou je pak kniha Ještě je stále čas, ve které Zdeňka Jordánová nabízí možnost uvědomit si své vnitřní Já v souvislosti s příchodem magického roku 2012.