Denisa Rosolová: Nejprve diskvalifikována, dnes poběží o vítězství

[adsenseyu1]

Denisa Rosolová. Česká atletka, běžkyně na krátkých a středních tratích, halová mistryně Evropě v běhu na 400 m a stříbrná z mistrovství Evropy 2012 na 400 m překážek, exmanželka tenisty Lukáše Rosola, který na letošním French Open senzačně porazil Rafaela Nadala. Dnes poběží na olympijských hrách v Londýně ve finále běhu na 400 m překážek. Společně s další českou reprezentantkou Zuzanou Hejnovou.

Denisa Rosolová se narodila jako Denisa Ščerbová 21. srpna 1986 v Karviné. Atletickou kariéru začínala v nedaleké Orlové, další výkonností postup pak pro ni znamenalo studium na ostravském sportovním gymnáziu Emila a Dany Zátopkových. Několik let trénovala v atletickém oddílu AK SSK Vítkovice, od roku 2009 je členkou tréninkové skupiny Martiny Blažkové v USK Praha.

Dnes se Denisa Rosolová specializuje na běhy na středních tratích, především pak na trať 400 m překážek, v juniorských kategoriích závodila jak na běžeckém oválu (200 m, 400 m), tak v sedmiboji či skoku do dálky.

Na domácí scéně nemá Denisa Rosolová konkurenci, v mezinárodním měřítku pak na sebe poprvé výrazně upozornila v roce 2004, kdy se stala v italském Grossetu juniorskou mistryní světa ve skoku dalekém. O tři roky později na halovém mistrovství Evropy v anglickém Birminghamu  skončila v dálce na třetím místě.

V roce 2004 reprezentovala Denisa Rosolová Českou republiku poprvé na olympijských hrách, v soutěži dálkařek bohužel nepostoupila z kvalifikace.

První zlatou medaili z vrcholného atletického klání získala Denisa Rosolová na halovém mistrovství Evropy v Paříži v roce 2011 v běhu na 400 m, o rok později (2012) skončila na mistrovství Evropy ve finských Helsinkách na 400 m překážek druhá, se štafetou na hladké čtvrtce byla bronzová.

Na olympijské hry v Londýně odjížděla Denisa Rosolová jako jedna z českých nadějí na medaili. Dosud si vedla dobře, postoupila z rozběhů, v semifinále byla ale nejprve diskvalifikována (prý překonala jednu z překážek nedovoleným způsobem), aby po protestu české výpravy nakonec postoupila do finálového běhu na 400 m překážek. Nejistota trvala celou hodinu, celých šedesát minut si nemohla být Denisa jista, zda poběží finále nebo pojede domů.

Dnes, 8. srpna 2012, poběží Denisa Rosolová o svoji první olympijskou medaili. Držíme palce.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.