Karel Poborský, fotbalista s talentem od Boha, vstupuje do politiky.

[adsenseyu1]

Karel Poborský, fotbalista s talentem od Boha, krajní záložník, který svým legendárním dloubákem pokořil na Euro 1996 Portugalsko a  jako jeden z lídrů dovedl fotbalovou reprezentaci ke stříbrným medailím,  se 118 starty za reprezentaci český rekordman, vstupuje do politiky. Respektive do regionální politiky – v podzimních krajských volbách bude jako číslo osm na kandidátce ODS, kterou povede Tomáš Jirsa, starosta Hluboké nad Vltavou. Poborský do voleb půjde zatím jako nezávislá osobnost, členem strany zatím není. A možná ani nebude. Podle vlastních slov si vstup do strany Petra Nečase zatím rozmýšlí.

„Do krajských voleb nevstupuji s tím, že je to pro mě za každou cenu přestupní stanice do vyšší politiky. Rád bych jen pomohl ODS, kterou jsem vždy volil a propagoval při různých akcích a mítincích,“ uvedl Poborský. Podobná slova říkali i další slavný sportovec, který nakonec do vysoké politiky vstoupil a po boku Jiřího Paroubka v ní setrvává dodnes – hokejista Jiří Šlégr. Nechme se překvapit, zda ho Karel Poborský bude následovat. V barvách ODS, pochopitelně. Zatím Poborský kategoricky odmítá, že jeho cílem je poslanecká lavice nebo senátorský úřad.

Karel Poborský je jihočeský patriot. Narodil se před čtyřiceti lety v Třeboni, spoluvlastní fotbalový klub SK Dynamo České Budějovice, s rodinou žije na Hluboké, ne přímo na zámku, ten mu ještě nepatří:), v podzámčí. Rád by se kraji, kde vyrostl ve špičkového fotbalistu podle svých slov odvděčil prací v komunální politice – v případě zvolení se chce co nejvíce zasadit o dostavbu dálnice D3, která je klíčovou stavbou pro rozvoj regionu.

Člověka mohou napadnout dvě otázky – může být kandidát, byť se jedná o veřejně velmi známou a oblíbenou osobnost, zvolen z osmého místa kandidátky? A může nezávislý kandidát nějak výrazně promluvit do stranických zájmů v kraji? Přejme Karlovi Poborského, aby si mohl na podzim na obě otázky odpovědět ANO. Ve věků Janoušků, Bémů a  komunální politika osobnosti jeho formátu potřebuje.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *