Rhonda Byrne. Ta, která objevila Tajemství

Rhonda Byrne? Možná ani ona sama nevěřila, nakolik jí Zákon přitažlivosti, jehož je vyznavačkou, změní život, když se rozhodla v roce 2006 vydat knihu Tajemství (v originále The Secret).

Už o rok později se totiž právě její kniha stala jedním z největších bestsellerů roku 2007, už na jaře toho roku bylo prodáno na 19 milionů výtisků ve čtyřiceti jazycích. České vydání nechybělo, postaralo se o něj nakladatelství Ikar.

I na základě tohoto fenomenálního úspěchu byla Rhonda Byrne ještě v roce 2007 zařazena prestižním časopisem Time do každoročně aktualizovaného žebříčku 100 nejvlivnějších lidí, kteří utvářejí svět (TIME 100: The Most Influential People).

Kdo je Rhonda Byrne a jaký byl její život před úspěchem Tajemství a jaký je po něm? Narodila se 12. března 1951 v australském Melbourne Ronaldu a Irene Izonovým. Před Tajemstvím se živila jako výkonná producentka, podílela se na mnoha úspěšných (především televizních) projektech.

Oz Encounters: UFO’s in Australia (1997), Sensing Murder: Easy Street (2003), Loves Me, Loves Me Not (2003) – to jsou jen některé z těch nejznámějších.

Její kariéra by možná pokračovala dál ve vyjetých kolejích, kdyby v roce 2004 nezemřel její otec. Tento okamžik, společně s pracovními neúspěchy, dluhy a problémy v osobním životě pro Rhondu Byrne znamenaly zásadní životní změnu. Rhonda Byrne se utápěla v depresích, neviděla pro sebe budoucnost, žila v minulosti.

Naštěstí i v této nelehké době při ní stála její dcera Hayley, které jí doporučila knihu The Science of Getting Rich (1910) Wallace D. Wattlese. V té se Byrne poprvé seznámila s principy účinků pozitivního myšlení a zákonu přitažlivosti.

Zákon přitažlivosti ji natolik zaujal, že se rozhodla vyzkoušet jeho sílu sama na sobě – a odtud už to byl jen malý krůček k natočení filmu na DVD Tajemství (The Secret) a napsání knihy stejného jméno.

Úspěch byl celosvětový a fenomenální – snímku se prodalo rychle na dva miliony kopií, knihy Tajemství je jen v roce 2007 prodalo 19 milionů výtisků ve čtyřiceti jazycích.

Rhonda Byrne se stala jednou z největších osobností doby, jak už jsme uvedli, časopis Time ji zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí roku. Do své show si ji pozvala také Oprah Winfrey.

Rhonda Byrne – knihy, e-knihy, audioknihy (kompletní nabídku najdete zde)

Po Tajemství Rhonda Byrne přišla s dalšími bestsellery. V roce 2010 vydala knihu Moc, v roce 2012 následovala kniha Kouzlo. V roce 2013 následoval Hrdina, o tři roky později kniha Jak mi Tajemství změnilo život.

Zatím poslední knihou (a opět mezinárodním bestsellerem) Rhondy Byrne je kniha Největší tajemství (The Greatest Secret), která vyšla v roce 2020 a ve které autorka bilancuje svoji čtrnáctiletou cestu k nalezení univerzální pravdy.

Jednoduchá životní pravda, která říká, že náš život je zrcadlem myšlenek, které v naší mysli převládají, se v jejím případě projevila dokonale.