Zemřel Stanislav Remunda, životní partner Ivy Janžurové

Smutná zpráva se začala dnes šířit médii – ve věku 84 let zemřel v pondělí 21. května po dlouhé nemoci český herec, divadelní režisér a životní partner Ivy Janžurové Stanislav Remunda. Smutnou událost dnes potvrdila Remundova dcera Theodora, která zároveň uvedla, že pohřeb se bude konat pouze v úzkém rodinném kruhu.

Stanislav Remunda se narodil 27. července roku 1927 v Praze, hereckou konzervatoř nicméně vystudoval v moravské metropoli – v Brně. V Praze Stanislav Remunda pokračoval ve studiu herectví na DAMU.

První divadelní štací Stanislava Remundy po studiích bylo pražské Divadlo S. K. Neumanna (dnešní Divadlo pod Palmovkou), později působil v Divadle na Vinohradech, jako herec i režisér, do roku 1991.

V devadesátých letech si Stanislav Remunda založil vlastní divadelní společnost, kde dával prostor především své životní partnerce Ivě Janžurové.

Jako filmový herec Stanislav Remunda debutoval v padesátých letech 20. století, hrál ve filmech Vojtěcha Jasného, Karla Kachyni či Juraje Herze. Vidět jsme jej mohli i ve slavných snímcích Král Šumavy, Což takhle dát si špenát či v televizním seriálu Sňatky z rozumu.

První manželkou Stanislava Remundy byla Herečka Blanka Vikusová, dlouhá desetiletí žil v partnerském svazku s herečkou Ivou Janžurovou, se kterou má dvě dcery – Sabinu a Theodoru, obě úspěšné herečky a režisérky. Vnukem Stanislava Remundy je herec Filip Remunda.