Zlatan Ibrahimovič. Legenda světového fotbalu ukončila kariéru

Jednou to přijít muselo, ale stejně je to pro všechny fanoušky fotbalu obrovské překvapení – Zlatan Ibrahimovič, fotbalový útočník a mág s číslem 11 na zádech, který v každém zápase nechal na fotbalovém trávníku srdce, ukončil svoji hvězdnou kariéru. Stalo se tak během zápasu AC Milán proti Veroně v posledním kolem italské Serie A.

Zlatan vystoupil během přímého přenosu, aby smutnou zprávu sdělil svým fanouškům, ani on sám se neubránil slzám. Není divu, ve svých 41 letech toho ve fotbale zažil mnoho – v klubovém i reprezentačním. Pojďte si připomenout některé velké okamžiky jeho kariéry.

Okamžik první: Přestup do Ajaxu z Malmö FF v roce 2001

I sám Ibrahimovič později označil přestup z rodného Švédska do Nizozemska za jeden z nejvýznamnějších kroků své kariéry. Ve své době se Ibrahimović v Ajaxu Amsterodam rychle stal jednou z nejvýznamnějších postav týmu a pomohl mu získat dvě nizozemské ligové tituly. V celkem 74 ligových zápasech vstřelil 35 branek.

Okamžik druhý: Příchod do Interu Milán v roce 2006

Po krátkém období ve Juventusu Turín (2004-2006), odkud odešel po přeřazení klubu do druhé ligy kvůli aféře s ovlivňováním výsledků zápasů, se bombarďák Ibre přestěhoval do Interu Milán. S italským velkoklubem získal tři tituly Serie A v řadě, což pomohlo utvrdit jeho status jako jednoho z nejlepších útočníků na světě.

Okamžik třetí: Úspěchy v Barceloně (2009-2010)

Přestože jeho dvouleté působení v Barceloně bylo kontroverzní, pomohl týmu vyhrát La Ligu a Světový pohár klubů FIFA. První sezóna pro Ibru dobrá nebyla, měl konflikty s trenérem Guardiolou, přesto slavil s týmem vítězství v La Lize, Superpohár a MS klubů.

Okamžik čtvrtý: Legenda Paris Saint-Germain (2012-2016)

Zlatanův přestup do Paris Saint-Germain v roce 2012 odstartoval další významnou etapu jeho kariéry. Do klubu přestoupil z AC Milán a nesmazatelně se zapsal do klubových statistik. Za čtyři sezóny v klubu získal čtyři ligové tituly a stal se nejlepším střelcem v historii PSG, když během svého působení v pařížském klubu nastoupil do 180 zápasů a vstřelil 156 branek.

Všechny tyto momenty jen dokládají, jak úžasnou a úspěšnou kariéru Zlatan Ibrahimović měl. Diváci s jeho odchodem přicházejí o držitele FIFA Puskás Award (2013) za nejlepší gól roku – akrobatický švih proti Anglii v přátelském utkání, za 12násobného držitele Zlatého míče Švédska, trojnásobného nejlepšího zahraničního hráče italské ligy či člena All Star týmu na ME v roce 2004.