Adam Vacula. Kdo je Petr Kučera ze seriálu Zlatá labuť?

Vystudoval psychoterapii. Věnuje se umělecké fotografii. Je absolventem DAMU. Pohostinsky vystupuje na mnoha divadelních scénách, hraje ve filmech a seriálech. Jeho patrně největší dosavadní rolí je postava Petra Kučery, syna majitelů obchodního domu Zlatá labuť ve stejnojmenném dobovém seriálu televize Nova.

Jde tedy o roli nikoli vedlejší, ale o jednu z rolí hlavních. To vše je Adam Vacula, muž mnoha tváří a řemesel.

Životopis Adama Vaculy? Než se stal hercem, vystudoval psychoterapii

Adam Vacula se narodil krátce před Sametovou revolucí – 19. října roku 1987 v Uherském Hradišti. Podobně jako jeho herecká kolegyně ze Zlaté labutě Marta Dancingerová tak pochází z jižní Moravy.

Cesta k herectví byla u Adama Vaculy delší než bývá obvyklé. Po maturitě na SPŠOA v rodném městě nejprve vystudoval sociální práci a psychoterapii na Vysoké škole psychosociálních studií, teprve pak se rozhodl zkusit přijímací zkoušky na DAMU. Uspěl a vystudoval činoherní herectví  u Evy Salzmannové, Tomáše Pavelky a Tomáše Töpfera.

Po DAMU působil Adam Vacula postupně v několika divadlech, hostoval mimo jiné i v Národním divadle, kde si zahrál ve hře Jsme v pohodě (2017), v Divadle na Vinohradech (Caligula, 2016) či ve Švandově divadle (Krakatit, 2013).

Po několika letech, které strávil na volné noze, se Adam Vacula v březnu 2019 stal členem souboru pražského Divadla pod Palmovkou. Tady se objevil například v adaptaci Čechovova Višňového sadu, Faustovi, Laskavých bohyních nebo Zkrocení zlé ženy Williama Shakespeara.

Adam Vacula a filmová či televizní kamera? Poprvé se před ně postavil v televizním seriálu Cirkus Bukowsky v roce 2013, o rok později si zahrál postavu Radima ve filmu Michala Samira Hany. Zajímavé zkušenosti Adam Vacula sbírá v zahraničních produkcích – v roce 2019 si zahrál v seriálu Freud společnosti Netflix, o rok dříve byl vidět v sérii Haunted stejné společnosti. Zlatá labuť je jeho prozatím největší seriálovou rolí. Se svými 195 cm bude jistě nepřehlédnutelný.

Kromě herectví se Adam Vacula věnuje umělecké fotografii – fotografuje přitom převážně na analog. Adam Vacula je ženatý, jeho manželkou je Česká vicemiss 2007 Lilian Sarah Fischerová. V únoru 2023 se jeho partnerkou stala Besky, vítězka kulinářské reality show MasterChef Česko 2021.