Veronika Beskydiarová. Jako Besky vyhrála MasterChef Česko

Z kulinářské reality show MasterChef Česko ji známe jako Veroniku Danišovou. Nebo také jen jako Besky. Jméno, které používá od konce roku 2022 je ale Veronika Beskydiarová. A brzy možná dojde k další změně a populární kuchařka si změní příjmení na Vaculovou.

Proč tolik jmen pro dívku, která dokázala vyhrát MasterChefa v roce 2021? Jako Beskydiarová se narodila. Danišová byla v manželství – po rozvodu se vrátila k rodnému příjmení. A Vaculová? Tou se možná stane – Besky je totiž od února 2023 partnerkou herecké hvězdy seriálu Zlatá labuť Adama Vaculy.

Životopis Besky? Nejdříve marketing, až pak profese kuchařky

Narodila se v roce 1994 jako Veronika Beskydiarová v Banské Bystrici, první tři roky života ale prožila s rodiči v Norsku. S rodiči navštívila i další země – Čínu, Indonésii a další. Možná právě tady začala její láska ke gastronomii, která vychází z lokálních surovin.

Než se ale Besky sama postavila „ke sporáku“ coby profesionálka, vystudovala ve Spojených státech a v Praze marketing – může se pochlubit titulem inženýrky z Vysoké školy ekonomické.

Nakonec v ní ale zvítězila touha věnovat se v životě gastronomii, a to v její kreativní podobě. Po necelých deseti letech, kdy nabírala kulinářské zkušenosti coby samouk, se Besky (pod jménem Veronika Danišová) přihlásila do kuchařské reality show MasterChef Česko 2021. Uspěla v castingu, uspěla i v samotné soutěži – v ženském finále porazila další dvě soupeřky.

Vítězství znamenalo pro Besky zásadní zlom v kariéře. Absolvovala stáž u svého mentora ze soutěže Radka Kašpárka, vydala knihu (Vaříme nebesky), spolupracuje jako kuchařka s televizí Nova (vaří například ve Víkendové snídani), beznadějně obsazené jsou její kulinářské kurzy pro Gourmet Academy.

Osobní život Besky? Na podzim roku 2022 se rozvedla, v únoru 2023 se jejím přítelem stal herec Adam Vacula, kterého diváci a především divačky znají ze seriálu Zlatá labuť.