Adele. Skyfall, životopis a tak dále…

Má nádherný hlas, dobře vypadá, je mladá. A slavná. Adele, celým jménem Adele Laurie Blue Adkins. Jedna z neúspěšnějších popových zpěvaček současnosti, hvězda, která se výtečně zhostila nazpívání titulního singlu poslední bondovky Skyfall.

Narodila se 5. května roku 1988 v Londýně, svůj vůbec první singl pak vydala v roce 2007. Jmenoval se Hometown Glory a ihned se vyšvihl na 19. příčku britské hudební hitparády UK Singles Charts. O rok později vydala Adele debutové album, nazvané stručně „19“, kde číslovka označovala její věk. Album Adele vyneslo jednu cenu z BRIT Awards a dvě ceny Grammy, celosvětové prodeje dosáhly 10 milionů kusů. Zrodila se hudební hvězda, zpěvačka Adele.

Druhé album Adele vydala v roce 2011, jeho jméno opět označuje její věk – 21. Album 21 se stalo krátce po svém vydání fenoménem – v mnha zemích po světě se stalo albem zlatým i platinovým (včetně České republiky), hit Someone Like You se jako první píseň Adele probojoval na první místo britského žebříčku. Album Adele 21 získalo také dvě ceny z Brit Awards a bylo oceněno šesti cenami  Grammy. dalším veleúspěšným singlem z alba se stala píseň Set Fire to the Rain.

Soukromý život Adele? V mládí žila s bisexuálním mladíkem, který ji přivedl k hudbě a psaní textů, později se na veřejnost dostaly informace o jejím vztahu s  Simonem Koneckim, ředitelem charitativní organizace Drop4Drop, kterému 19. října 2012 porodila dítě.