Josef Vojtek: Z opraváře telefonů hvězdou muzikálů

Josef Vojtek, český rockový a muzikálový zpěvák, vůdčí osobnost teplické kapely Kabát, se narodil 21. června roku 1965 v Teplicích, kde se také vyučil opravářem telefonů.

V roce 1988 se Josef Vojtek (mnohem častěji je to pro veřejnost Pepa Vojtek) stává členem skupiny Kabát, která se z původně provinční tancovačkové kapely dokázala vypracovat na jednu z nejpopulárnějších rockových kapel Česka – Kabát dvakrát získal Českého slavíka a snad každé jeho album zi brzy po vydání mohlo hrdě říkat platinové. V roce 2007 zastupovala skupina Kabát Českou republiku (neúspěšně) v soutěži Eurosong.

Josef Vojtek se postupně dokázal vymanit z klišé rockového barda a dokázal se prosadit do velkých rolí v muzikálech – mohli jsme jej vidět například v muzikálu Hamlet Janka Ledeckého, Tři mušketýři Michala Davida, účinkoval i v Krysařovi Dana Landy nebo v muzikálu Galileo.

Osobní život Pepy Vojtka je stejně bohatý jako jeho pěvecká kariéra. Z prvního manželství má dnes již dospělého syna Josefa, ze vztahu s herečkou Sabinou Laurinovou má dceru Valentýnu a z jeho vztahu s tanečnicí Libuší Vojtkovou má syna Matyáše. V současné době Pepa Vojtek žije s Jovankou Skrčeskou.

V současné době Josefa Vojtka můžeme vidět každou neděli večer na televizních obrazovkách – společně s Michalem Davidem, Darou Rolincovou a Rytmusem jsou porotou hudební talentové soutěže Hlas Česko-slovenska.

[adsenseyu2]