Andrea Hlaváčková: Stříbrná tenistka z olympijských her v Londýně 2012 (životopis)

[adsenseyu1]

Tenisová čtyřhra. Fanoušci bílého sportu už dlouho vědí, že Česká republika má ženský tenisový pár, který patří k absolutní světové špičce. Díky výkonu Andrey Hlaváčkové a Lucie Hradecké na olympiádě v Londýně už to ví i nejširší veřejnost, včetně té, které je sport lhostejným – české tenistky došly na olympijských hrách v Londýně až do finále a získaly stříbrné medaile!

Andrea Hlaváčková, česká profesionální tenistka a specialistka na čtyřhru, se narodila 10. srpna roku 1986 v Plzni, kde také jako pětiletá poprvé vzala tenisovou raketu do ruky. Jejím otcem je vrchní sládek Plzeňského pivovaru, její dědeček a pradědeček byli ve stejném pivovaru řediteli.

Na ženský tenisový okruh WTA se poprvé podívala v roce 2000, první turnajové vítězství pak získala s Petrou Cetkovskou v Praze v roce 2007, úplně první velký mezinárodní titul má ale z Plzně, kde vyhrála s Terezou Szafnerovou turnaj kategorie ITF v roce 2003. V roce 2006 pak ve stejné kategorii (ITF) Andrea Hlaváčková získala svůj první titul ve dvouhře v Tenerife.

Andrea Hlaváčková za svoji tenisovou kariéru vystřídala několik partnerek, hrála například s už zmíněnou Petrou Cetkovskou, Sandrou Klöselovou, v roce 2008 pak začala hrát pravidelně s Lucií Hradeckou, se kterou dosáhla svého dosud největšího úspěchu – stříbrné medaile na olympijských hrách v Londýně.

Andrea Hlaváčková má na svém kontě také jeden grandslamový titul, s Lucií Hradeckou vyhráli čtyřhru na French Open 2011, podruhé se do finále Grand Slamu podívali letos (2012) ve Wimbledonu, kde je ale porazily, stejně jako ve finále olympijských her, americké sestry Williamsovy.

Andrea Hlaváčková dosud (srpen 2012) vyhrála 10 turnajů série WTA ve čtyřhře, první v roce 2007 v Praze. V žebříčku ATP se pohybuje za hranicí první stovky ve dvouhře, ve čtyřhře byla nejvýše v květnu 2012 – na 7. místě.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *