Lucie Hradecká: Tenisové stříbro pro ČR z olympijských her v Londýně

[adsenseyu1]

Lucie Hradecká. Před olympiádou v Londýně ji znali jen ti, kdo se zajímají o tenis poněkud více a detailněji, a to vyhrála i French Open 2011 a v roce 2012 byla ve finále Wimbledonu. Jenže ne ve dvouhře, ale ve čtyřhře. A ta, přestože je divácky velmi atraktivní, je mediální popelkou. Olympijské hry to jistě změní – Lucie Hradecká se společně s Andreou Hlaváčkovou probojovaly do finále olympijského turnaje ve čtyřhře a získaly pro Českou republiku stříbrné medaile!

Lucie Hradecká, česká profesionální tenistka, se narodila 21. května 1985 v Praze, na ženský profesionální okruh WTA vstoupila poprvé v roce 2003, první turnajové vítězství ve čtyřhře (ve dvouhře zatím žádný turnajový titul nezískala) si připsala v roce 2006, když s Renatou Voráčovou vyhrály turnaj ve slovinském Portoroži.

S Renatou Voráčovou hrála Lucie Hradecká stabilně i v roce 2007, kdy společně vyhrály turnaje v rakouském Bad Gasteinu a zopakovaly triumf v Portoroži.

V roce 2008  Lucie Hradecká utvořila dvojici s Andreou Hlaváčkovou, se kterou hraje dodnes a se kterou dosáhla svých dosavadních největších tenisových úspěchů – vyhrály čtyřhru na French Open 2011, byly ve finále Wimbledonu 2012 (porazily je sestry Williamsovy) a konečně – probojovaly se do finále olympijské čtyřhry v Londýně 2012. Na wimbledonském centrálním kurtu je opět čekaly sestry Serena a Venus Williamsovy, které je opět porazily.

Na deblovém žebříčku WTA byla Lucie Hradecká zatím nejlépe na 8. místě (květen 2012), ve dvouhře byla zatím nejvýše na 41. místě v roce 2011., v roce 2011 byla Lucie Hradecká členkou českého týmu, který vyhrál Fed Cup.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *