Barbara Ronchi. Hvězda filmu Il Boemo

Doma není prorokem nikdo. Ani hudební skladatel a současník Mozartův Josef Mysliveček. V Česku o něj nebyl valný zájem, za štěstím tedy odešel do Itálie. Tady se stal „Božský Čech“ doslova legendou. A tady nakonec zemřel v chudobě a úplném zapomnění. Koneckonců, jeho životopis mluví za vše.

Italská herečka je s osudem Josefa Myslivečka pevně spjata od roku 2022. Právě ona si zahrála roli Cateriny Gabrielli, hlavní ženské postavy Myslivečkova životopisného snímku Il Boemo režiséra Petra Václava. Za svůj výkon byla nominována na Českého lva v kategorii Nejlepší ženský výkon v hlavní roli.

Životopis Barbary Ronchi? Než se stala herečkou, vystudovala archeologii

Herečka Barbara Ronchi se narodila 22. června roku 1982 ve městě nad Tiberou. Ano, jejím rodným městem je Řím. V mládí jí učarovaly antické památky, možná i proto vystudovala tříletý obor archeologických a historických věd na římské univerzitě La Sapienza, které je jednou z nejstarších na světě. Založena byla v roce 1303, o několik desetiletí dříve než například Karlova univerzita v Praze.

Poté už směřovaly kroky Barbary Ronchi k herecké kariéře. Vystudovala L’Accademia nazionale d’arte drammatica „Silvio D’Amico“. Absolvovala v roce 2009, od stejného roku je činná v divadle.

Před kamerou Barbara Ronchi debutovala v roce 2013 ve snímku Honey. První ocenění získala v roce 2017 za roli ve filmu Make beatiful dreams. Na filmovém festivalu v Bari obdržela cenu „Alida Valli“ za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Úspěchy slaví tato temperamentní italská herečka i s dalšími postavami, českým divákům se pak představila jako představitelka sopranistky Cateriny Gabrielli (přezdívané La Coghetta) v historickém velkofilmu Il Boemo. A právě za tuto postavu byla nominována na Českého lva za rok 2022 v kategorii Nejlepší ženský výkon v hlavní roli.