Berenika Kohoutová: Život je p(l)es (životopis)

Berenika Kouhoutová, česká herečka a zpěvačka (na jaře 2012 ji vídáme pravidelně každé pondělí v seriálu České televize Život je ples), se narodila 15. února roku 1991 v Praze jako dcera spisovatelky Ireny Obermannové a hudebníka Dana Kohouta. Babičkou Bereniky Kohoutové je spisovatelka Anna Žídková, její sestra Rozálie studuje na FAMU a točí dokumentární filmy.

Zpívání se Berenika Kohoutová věnuje od dětství, od svých pěti let byla členkou souboru Bambini di Praga, později pak přešla do Dismanova rozhlasového souboru. Mezi roky 2008-2010 je členkou skupiny DiscoBalls, v současné době vystupuje s vlastním hudebním projektem Femme Plastique (mimo jiné se ho účastní Emil Viklický).

I herectví, stejně jako zpívání, se Berenika Kohoutová věnuje od dětství. Začíná v divadle, v roce 2007 pak debutuje před kamerou v televizní pohádce Tři srdce. Poměrně velkou roli dostala Berenika Kohoutová po boku Miroslava Etzlera v jednom z dílů televizního cyklu Soukromé pasti – „její“ díl nese jméno Tatínkova holčička a zpracovává ožehavé téma sexuálního zneužívání dcery otcem.

Bereniku Kohoutovou jsme mohli na televizních obrazovkách vidět také například v seriálech Ulice, Ordinace v Růžové zahradě nebo Terapie, nejvíce ji patrně dosud zviditelnil již výše zmíněný seriál Život je ples, jehož autorkou je Irena Obermannová (její matka).

Na filmovém plátně bylo Bereniku Kohoutovou vidět v malé roli ve filmu Muži v naději, jednu z hlavních rolí dostává ve filmové adaptaci knihy Johany Rubínové Můj vysvlečený deník (jaro 2012).

V současné době Berenika Kohoutová pracuje s režisérem Ivanem Vojnárem na novém filmu a studuje herectví na pražské konzervatoři.