Betka Stanková. Bugyna z Rebelů a hvězda Vyprávěj

Když ji slyšíte mluvit česky, neřekli byste, že se narodila v Bratislavě a jejím rodným jazykem je slovenština. V Česku si zahrála i svoje dosavadní životní role – Bugynu v muzikálu Rebelové oceněném dvěma Českými lvy a Veroniku Malou z retro seriálu České televize Vyprávěj.

Životopis Betky Stankové? Je oblíbenou herečkou, vystudovala ale i ekonomii

Narodila se jako Alžbeta Stanková 31. března roku 1979 v Bratislavě, známá je ale hlavně jako Betka. V rodné Bratislavě Betka Stanková vystudovala gymnázium, po něm pak hudebně- dramatický obor na Státní konzervatoři (dokončila ji v roce 1988).

Oproti jiným hercům a herečkách tém ale její vzdělávání neskončilo – už jako známá herečka se rozhodla získat vědomosti ve zcela odlišném oboru a vystudovala bratislavskou VŠE.

Herecký životopis Betky Stankové? Prkna, která znamenají svět, si poprvé vyzkoušela v Bratislavském naivním divadle, v Praze pak hostovala v Divadle na Jezerce. Filmoví fanoušci si ji zamilovali v muzikálu režiséra Filipa Renče Rebelové z roku 2001, kde si zahrála roli Bugyny. Televizní diváci znají Betku Stankovou především jako Veroniku Malou ze seriálu České televize Vyprávěj.

Betka Stanková je rozvedená, s bývalým partnerem podnikatelem Janem Seidlem vychovávají dceru Alžbětu. Ta se narodila v roce 2012.