Zdeněk Godla. Nezapomenutelný Franta ze seriálu Most!

Zatímco většina jeho filmových a seriálových kolegů má vzdělání na FAMU nebo DAMU, on má vzdělání veskrze obyčejné – řečí sociálních sítí má školu života. A to doslova školu života vysokou. Za loupežné přepadení byl odsouzen na pět a půl roku. Odseděl si celý trest, z vězení se dostal v roce 1999. Zdeněk Godla toho v životě prožil hodně. A všechno tohle teď dokáže věrně předat postavám, které hraje ve filmech nebo seriálech.

Životopis Zdeňka Godly? Odseděl si pět a půl roku, proslavil ho Most!

Herec, který zazářil rolí Franty v seriálovém hitu Most, pochází z nedalekého Chomutova, kde se narodil 25. května roku 1975. Vzdělání? Podle vlastních slov se jej ujala až třetí zvláštní škola, středoškolské a další vzdělání tak pro něj už zůstalo uzavřeno.

Hercem se Zdeněk Godla stal tak trochu mimoděk. Ve stejné chvíli, kdy vykonával v rodném Chomutově veřejně prospěšné práce, probíhal na stejném místě casting do filmu režiséra Petra Václava Cesta ven.

Snad náhodou, snad z hecu se přihlásil… a uspěl. Zdeněk Godla si pak zahrál i v dalších Václavových filmech – Nikdy nejsme sami a Skokan. V obou si jej režisér vybral do role pasáka. Mimochodem, malou roli Zdeněk dostal i v zatím posledním snímku Petra Václava, kterým je Il Boemo o skladateli Josefu Myslivečkovi.

Zlom v herecké kariéře Zdeňka Godly byl už zmíněný komediální seriál Most! České televize z roku 2019 – role popeláře Franty se stala doslova legendární, stejně jako Luďan Martina Hofmanna nebo výčepní Eda Michal Isteníka. Po Mostu přišel další seriál, tentokrát Ordinace v růžové zahradě. Tady si Godla zahrál Luďana, nevlastního bratra MUDr. Švarce.

V roce 2020 hrozilo oblíbenému herci opět vězení – spolu s manželkou pobírali dávky, na které neměli nárok, protože nepřiznali jeho příjmy z natáčení. Soud nakonec skončil podmíněným trestem.

Rok 2021 patřil v životě Zdeňka Godly tanci – stal je jedním z účastníků taneční soutěže České televize StarDance anebo když hvězdy tančí. S taneční partnerkou Terezou Pruckovou vypadli ve čtvrtém kole.

Osobní život? Herec Zdeněk Godla je ženatý a má dva syny a dceru.