Brněnská sedmikráska 2012 vyhlášena. Napíšete Brnu báseň?

[adsenseyu1]

Literárních soutěží je hodně. Psát chce každý. Píší se romány, povídky, eseje, pohádky. Píší se blogoromány, píše se na Twitteru. Soutěží pro autory poezie je ale pomálu. Čtvrtý ročník jedné z nich, Brněnské sedmikrásky, se sluší podpořit.

Brněnskou sedmikrásku vyhlašuje nakladatelství a časopis Host, odměnou vítězi bude finanční odměna ve výši 10 000 Kč a dobrý pocit, že na to mám. Zvítězit přitom může být snadné – stačí napsat a pak také osobně přednést oslavnou báseň věnovanou Brnu. Finálový večer se bude konat v sobotu 22. září 2012 v rámci Brněnského kulturního HOSTování v kavárně Kunštátská trojka.

Jak se zúčastnit? Pošlete své básně v rozsahu maximálně dvou strana formátu A4 elektronicky na sedmikraska@hostbrno.cz, pokud máte raději poštu listovní, pošlete své básně, věnované městu Brnu, na adresu Host, Radlas 5, Brno 602 00. Nezapomeňte přitom obálku označit viditelným heslem Sedmikráska.

Literární Sedmikráska byla vyhlášena poprvé v roce 2009, kdy se stal vítězem básník Petr Petříček, v roce 2010 pak zvítězil Jan Spěváček. Loňský ročník se stal kořistí Sáry Venclovské, vítězství jí přiřkla porota ve složení Miroslav Balaštík, Karel Škrabal, Arnošt Goldflam a Jaroslav Rudiš.

Ještě jedna důležitá informace – uzávěrka letošního ročníku je v poslední prázdninový den, 31. srpna 2012. A nezapomeňte, báseň nestačí pouze napsat a poslat, pokud budete chtít vyhrát, musíte svůj text také náležitě přednést na finálovém večeru.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *