Tip na autogramiádu: Věra Čáslavská v pondělí 25.6. na Pankráci

[adsenseyu1]

Věra Čáslavská, sedminásobná olympijská vítězka, čtyřnásobná mistryně světa, několikanásobná Sportovkyně Československa, ale také žena, jejíž bývalý manžel (Josef Odložil) zemřel rukou společného syna, před měsícem oslavila významné životní jubileum – oslavila sedmdesátku.

Věra Čáslavská: nejúspěšnější česká sportovkyně všech dob, žena, která na olympijských hrách v Tokiu a Mexiku získala jako sportovní gymnastka celkem sedm zlatých medailí. Protože odmítla odvolat svůj podpis pod manifestem Dva tisíce slov, byla po roce 1969 vyloučena z veřejného života.

Po listopadu 1989 byla poradkyní prezidenta Václava Havla a v letech 1990-1996 předsedkyní Československého, resp. Českého olympijského výboru. Po rodinné tragédii v roce 1993 se na dlouhou dobu stáhla do soukromí, na veřejnosti vystupuje až v posledních třech letech. K

Kniha Pavla Kosatíka Život na Olympu je autorizovaným životopisem, zachycujícím vůbec poprvé uceleně a plasticky celou dosavadní životní dráhu jedné z nejvýznamnějších českých žen nové doby.

K životnímu jubileu vydalo nakladatelství Mladá Fronta biografii Věry Čáslavské, nazvanou Život na Olympu. Jejím autorem je Pavel Kosatík, který bude společně s Věrou knihu podepisovat v pondělí 25. června v knihkupectví Dobrovský v OC Arkády na Pankráci v Praze. Autogramiáda začíná v 17 hodin.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *