Christian Frýdek. Nejmladší z rodu Frýdků

Jméno Frýdek zná v Česku asi i ten, kdo fotbalu právě moc nefandí. Martin Frýdek starší získal s českou reprezentací stříbrné medaile na fotbalovém ME 1996 v Anglii. Jeho syn, Martin Frýdek mladší, působí ve švýcarském FC Luzern a za reprezentaci nastupoval také. Jeho druhý syn, Christian, jde v jejich stopách – i on obul kopačky, i v jeho životopise najdete fotbalové úspěchy.

Narodil se v Německu, fotbalově vyrostl ve Spartě

Christian Frýdek se narodil 1. února v německém Leverkusenu, kde jeho otec nastupoval za místní Bayer Leverkusen. Fotbalové zkušenosti sbíral hráč s přezdívkou Kikin ve stejném klubu jako předtím jeho otec i starší bratr. Ano, řeč je o fotbalové akademii Sparty Praha. Za sparťanské áčko si Christian Frýdek zahrál poprvé na jaře 2016 v pohárovém zápase s Jabloncem.

Prvoligový debut si pak odbyl 20. listopadu 2016 v utkání s Karvinou, když nastoupil na posledních 10 minut. Ve sparťanském dresu to bylo jeho první a dosud posledním vystoupení v první fotbalové lize.

Po několika štacích zakotvil fotbalový záložník v Liberci

V roce 2018 odešel Christian Frýdek na první ze tří druholigových hostování, postupně hájil barvy Vlašimi, Táborska a nakonec Hradce Králové. Do nejvyšší fotbalové ligy se vrátil v v srpnu 2021, kdy po krátké mezihře ve sparťanském béčku, přestoupil do FC Liberec.

V klubu pod Ještědem Christian Frýdek nastupuje pravidelně a je na nejlepší cestě zopakovat úspěšnou fotbalovou kariéru otce a staršího bratra. Jestli to dokáže, je jen na něm,, talentu má na rozdávání – už v roce 2016 jej britský The Guardian zařadil mezi šedesát největších talentů světového fotbalu.