Dagmar Kludská: Horoskopy jako životní poslání

Horoskopy, výklad karet, astrologie. V Česku jsou tato slova spojena především se jménem Dagmar Kludské, úspěšné kartářky a spisovatelky. Po roce 1989 to byla právě ona, kdo se v tuzemsku začal výkladem karet oficiálně živit. Předpověděla sňatek Václava Havla a Dagmar Veškrnové. Narození dětí herečky Veroniky Gajerové a zpěvačky Magdy Malé. Vykládá většinou z mariášových karet a jen málokdy se plete.

Životopis Dagmar Kludské? Narodila se v cirkuse, s čertovými obrázky se poprvé potkala v šestnácti

Dagmar Kludská se narodila 28. srpna roku 1944 v Praze jako dcera Josefa Kludského, spolumajitele slavného cirkusu Kludský. V cirkuse Kludský Dagmar od dětství sama aktivně vystupovala – žonglovala, zkoušela tanec, jezdila na koni, stepovala.

Jejím hlavním cirkusovým číslem se nakonec stalo vystoupení se třiceti ochočenými holoubky. Možná jste ji vy sami někdy při vystoupení viděli na vlastní oči? Celé dětství a dospívání Dagmar Kludská strávila na cirkusových štacích po tehdejším Československu i Evropě.

Na jedné štaci v Římě, ve svých šestnácti letech, se Dagmar Kludská poprvé seznámila s „čertovými obrázky“ – řecká tanečnice a vykladačka karet, působící právě ve Svatém městě, jí předpověděla, že i ona jednou bude slavnou kartářkou. To je ale v té době ještě hudbou budoucnosti.

Více než výklad karet a horoskopy mladou Dagmar Kludskou zajímaly hudba a zpěv, jejím snem bylo stát se zpěvačkou. V osmnácti, na prahu dospělosti, opustila cirkus a živila se zpěvačka několika hudebních skupin v Chebu, v Sokolově, v Karlových Varech či v Praze.

V Karlových Varech potkala Dagmar svého budoucího muže Miloslava Hájka, po jehož boku strávila patnáct let. Manželům se postupně narodily tři dcery a jeden syn – Roberta (1966), Iveta (1968), Miroslav (1972) a Adriana (1980). Svazek nebyl nikdy zcela přijat ani ze strany rodiny Kludských, ani ze strany rodiny Miloslava Hájka. Hlavně Miloslavovi rodiče se nikdy nesmířili s tím, že si syn vzal dceru „cirkusáků“.

Výklad karet na plný úvazek? Dagmar Kludská začala hned po Sametové revoluci

Po rozvodu se Dagmar Kludská až do listopadové revoluce v roce 1989 živila v různých dělnických povoláních, mimo jiné jako opravářka výtahů, listonoška, servírka nebo pomocnice v domácnosti. Přitom se stále intenzivněji zabývala vykládáním karet.

Svým známým a kamarádkách vykládala karty zprvu zdarma, později se její klientela začala rozšiřovat a Dagmar Kludská se víceméně profesionalizovala, nakonec se roce 1989 rozhodla, že se bude výkladem karet živit a stala se registrovanou podnikatelkou – vykladačkou karet.

Dagmar Kludská – populární knihy, e-knihy, audioknihy (kompletní nabídku najdete zde)

Dagmar Kludská vykládala budoucnost z karet mnoha slavným osobnostem, mezi její klientky patřila například Dagmar Havlová (té předpověděla, že se stane ženou Václava Havla), Kateřina Macháčková (té předpověděla, že získá jednu z hlavních rolí v televizním seriálu Jana Míky Život na zámku) a mnozí další.

Ty nejzajímavější historky, které ji při výkladu karet potkaly, vydala Dagmar Kludská také v knižní podobě, její knihy Srdcová dáma, Velký snář, Tajemství budoucnosti, Deník kartářky, Velká hra znamení. a další patří v žánru esoteriky k nejprodávanějším vůbec.

Na závěr ještě dodejme, že do blízkého příbuzenstva Dagmar Kludské patří populární zpěvák a hudební skladatel Michal David, který je jejím synovcem.